Lijn 168 Strijensas Kerkplein - Oud-Beijerland Zinkweg
Voormalige buslijn 168 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio | Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Mercedes-Benz O405, Mercedes-Benz O405G |
Periode | 3 juni 1984 t/m 22 mei 1993 |
Voorganger(s) | geen |
Opvolger(s) | 168 |
Frequenties
| |
Spits | 3x/dag |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 168 reed van Strijensas via Strijen, Cillaarshoek, Maasdam en Puttershoek naar Oud-Beijerland.
Route
Halte | ||
Strijensas, Kerkplein | ||
Strijen, Steenplaats | ||
Strijen, Julianastraat | ||
Strijen, Over de Keen | ||
Strijen, Kievitstraat | ||
Strijen, Waleweg | ||
Cillaarshoek, Kerk | ||
Maasdam, Smidsweg | ||
Maasdam, Sportlaan | ||
Puttershoek, Kastanjelaan | ||
Oud-Beijerland, Sportlaan | ||
Oud-Beijerland, Julianastraat | ||
Oud-Beijerland, Pr. Irenestraat | ||
Oud-Beijerland, Steenenstraat |
Geschiedenis
Op 3 juni 1984 werd een nieuwe scholierenlijn geïntroduceerd die gedurende de schoolperiode(s) enkele ritten op de as Strijensas - Oud-Beijerland ging rijden. In de ochtendspits gingen twee ritten van Strijen naar Oud-Beijerland rijden en in de middagspits één rit van Oud-Beijerland naar Strijen en één rit van Oud-Beijerland naar Strijensas.
Op 27 mei 1990 werden de tweede en vierde rit in de ochtendspits ingekort: deze gingen voortaan beginnen in Strijen i.p.v. Strijensas. Vanuit Strijensas komen scholieren dan met lijn 167.
Op 23 mei 1993 werd de route iets aangepast. Vanaf Puttershoek ging lijn 168 voortaan ook via Heinenoord en Goidschalxoord rijden. In Oud-Beijerland ging de lijn tevens een uitgebreidere route rijden, waarbij het eindpunt kwam te liggen bij het Scholengemeenschap. De dienstregeling bleef vrijwel ongewijzigd gehandhaafd, alleen 's middags werden ook twee ritten ingekort tot Strijen i.p.v. Strijensas.