Lijn 6 Leeuwarden, Busstation - Bilgaard
Buslijn 6 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Leeuwarden |
Formule | Frysk Ferfier |
Materieel | Irisbus Citelis CNG |
Rijdt sinds | 6 maart 2016 |
Voorganger(s) | 6, 36 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 6 rijdt van station Leeuwarden een lusroute via het Valeriuskwartier, de Bilgaard en de Transvaalwijk.
Dienstregeling
Route
Halte | ||
Leeuwarden, Busstation | ||
Leeuwarden, Harmonie | ||
Leeuwarden, Harlingersingel | ||
Leeuwarden, Transvaalstraat | ||
Leeuwarden, Jelsumerstraat | ||
Leeuwarden, De Blauwe Golf | ||
Leeuwarden, Wollegaast | ||
Leeuwarden, Gezondheidscentrum Bilgaard | ||
Leeuwarden, Ludinga | ||
Leeuwarden, Winkelcentrum Bilgaard | ||
Leeuwarden, De Fennen | ||
Leeuwarden, De Kei | ||
70px | Leeuwarden, Luchtenrek | |
Leeuwarden, NHL Hogeschool | ||
Leeuwarden, Stenden Hogeschool | ||
70px | Leeuwarden, Dirk Zeperweg | |
Leeuwarden, Noorderbrug | ||
Leeuwarden, Wissesdwinger | ||
Leeuwarden, Boterhoek | ||
Leeuwarden, Harmonie | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Busstation |
Geschiedenis
De huidige lijn 6 ontstond op 6 maart 2016, toen de route grondig werd aangepast. Voortaan rijdt de lijn een lusroute langs het Valeriuskwartier, Bilgaard en de Transvaalwijk. Wel is de ochtendspitsfrequentie verlaagd naar 2x/uur en rijdt de bus op zondagochtend slechts 1x/uur.