Lijn 105 Amsterdam Buiksloterwegveer - Purmerend Korenstraat
Buslijn 105 | |
Vervoerder(s) | EBS |
Concessie | Waterland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Scania Omnilink |
Rijdt sinds | 15 december 2013 |
Voorganger(s) | 105 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 0-2x/uur (tot 20:25 uur) |
Zaterdag | 0-2x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 105 rijdt van Amsterdam via Watergang en Ilpendam naar Purmerend.
Dienstregeling
- De eerste vier ritten in de ochtendspits beginnen in Purmerend bij de Nieuwe Gouw. De laatste vier ritten van de dag uit Amsterdam eindigen hier.
- Op zaterdag wordt alleen tussen Amsterdam, Buiksloterwegveer en Purmerend, M.L. Kingweg gereden.
- In de ochtendspits naar Amsterdam en in de middagspits naar Purmerend rijdt in combinatie met lijn 109 ieder kwartier een bus tussen het Buikslotermeerplein en de Purmerlandersteiger.
Route
Halte | ||
35px | Amsterdam, Buiksloterwegveer (Veerpont naar CS) | |
Amsterdam, Meidoornplein | ||
Amsterdam, Hagedoornplein | ||
Amsterdam, Kraaienplein | ||
Amsterdam, Havikslaan | ||
Amsterdam, Hamerstraat | ||
Amsterdam, Merelstraat | ||
Amsterdam, Rode Kruisstraat | ||
Amsterdam, Buikslotermeerplein | ||
Schouw, Splitsing | ||
Watergang, De Dollard | ||
Watergang, Dorp | ||
Ilpendam, Jaagweg | ||
Ilpendam, Dorp | ||
Ilpendam, Purmerlandersteiger | ||
Purmerend, Vurige Staart | ||
Purmerend, Jan Blankenbrug | ||
Purmerend, Rozenstraat | ||
Purmerend, Tramplein | ||
Purmerend, Gedempte Singelgracht | ||
Purmerend, Gedempte Where | ||
Purmerend, Stadhuis | ||
Purmerend, Waterlandplein | ||
Purmerend, Waterlandlaan | ||
Purmerend, Brug Wheermolen | ||
Purmerend, Churchilllaan | ||
Purmerend, Hannie Schaftstraat | ||
Purmerend, Albert Schweitzerlaan | ||
Purmerend, Anne Franklaan | ||
Purmerend, Station Overwhere | ||
Purmerend, Van IJsendijkstraat | ||
Purmerend, Flevostraat | ||
Purmerend, Prof. Mr. P.J. Oudlaan | ||
Purmerend, M.L. Kingweg | ||
Purmerend, Koogsingel | ||
Purmerend, Cantekoogweg | ||
Purmerend, Kwadijkerkoogweg | ||
Purmerend, Nieuwe Gouw | ||
Purmerend, Ampèrestraat | ||
Purmerend, Kelvinstraat | ||
Purmerend, Korenstraat |
Geschiedenis
Van 1990 t/m 2011 reed deze lijn al eens op dit traject. Vanaf 2012 reed de lijn in Amsterdam vanaf het Buikslotermeerplein naar de ms. Oslofjordweg.
Per 15 december 2013 rijdt deze lijn weer van/naar de Buiksloterweg.
Op 17 augustus 2014 vond een grote bezuiniging plaats in deze concessie. Op deze lijn werd echter niet bezuinigd, maar juist uitgebreid. Voortaan ging deze lijn ook op zaterdag van/naar Amsterdam-Noord rijden met dezelfde frequenties als doordeweeks.