Lijn 73 Leerdam Station - Gorinchem Station
Buslijn 73 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Irisbus GX127, Wright Commander, Taxibus |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 73 rijdt van station Leerdam via de dorpen aan de zuidelijke oever van de Linge naar Gorinchem. 's Avonds en op zondag wordt deze lijn als belbus gereden. De lijn wordt alleen in de scholierenspitsen met een reguliere bus gereden, daarbuiten door een lijntaxi.
's Ochtends tussen 7.30 en 10.00 uur ri. Gorinchem en 's middags tussen 12.00 en 17.00 uur ri. Leerdam rijdt lijn 73 in Gorinchem via de wijk Laag Dalem om zo de halte van het Merewade College aan te kunnen doen. Daarbuiten rijden de bussen via halte Spijksedijk.
Route
Halte | ||
Leerdam, Station | ||
Leerdam, Dr. C. Voogdplein | ||
Leerdam, Prinses Marijkestraat | ||
Leerdam, Lingepolikliniek | ||
Asperen, Kerkweg | ||
Asperen, Gruttersdam | ||
Asperen, Raadhuisplein | ||
Asperen, Baronie | ||
Asperen, Drostlaan | ||
Heukelum, Kasteel Heukelum | ||
Heukelum, Gragtdijk | ||
Heukelum, Voorste Gewind | ||
Heukelum, Appeldijk | ||
Spijk, Lingegemaal | ||
Spijk, Uswente | ||
Spijk, Zuiderlingedijk 103 | ||
Spijk, Zuiderlingedijk / Postbus | ||
Spijk, Spijkerbak | ||
Spijk, De Lindehof | ||
Spijk, Postkantoor | ||
Gorinchem, Multatulistraat | ||
Gorinchem, Marconiweg | ||
Gorinchem, Spijksedijk | ||
Gorinchem, Dominee G.H. Kerstenlaan | ||
Gorinchem, Winkelcentrum Nieuw Dalem | ||
Gorinchem, Bachlaan | ||
Gorinchem, Merewadecollege | ||
Gorinchem, Glacis | ||
Gorinchem, Flank | ||
Gorinchem, Walstraat | ||
Gorinchem, Merwedekanaal | ||
Gorinchem, Station |
Geschiedenis
Bij Zuidooster werd deze verbinding in de jaren 80 gereden door lijn 49. In 1989 ruilde Zuidooster de lijn met Westnederland, die de lijn combineerde met de bestaande lijn 112 tot een nieuwe 112 tussen Lexmond en Gorinchem via Leerdam. Onder ZWN en Connexxion werd de 112 gehandhaafd tussen Leerdam en Gorinchem, waarbij de lijn als spitslijn ook het traject tussen Utrecht en Leerdam reed en op een onbekend moment hierbij niet meer via Lexmond reed.
Met de komst van Arriva als vervoerder in het DAV-gebied in 2003 werd lijn 112 ingekort tot het traject zoals dat vandaag de dag wordt gereden. Op het traject tussen Heukelum en Leerdam werden als spitsversterking ook nog enkele ritten gereden als lijn 114 die na Leerdam verder reden naar Utrecht. In 2004 werden ter verbetering van het onderscheid tussen de verschillende routevarianten binnen Leerdam weer enkele wijzigingen doorgevoerd. lijn 112 bleef de ritten tussen Gorinchem en Leerdam rijden, maar daarnaast gingen ook de spitsritten (Heukelum -) Leerdam - Utrecht weer onder dit lijnnummer rijden. Ook ging één van de ochtendritten tussen Leerdam Noord en Gorinchem rijden.