Lijn 143 Lelystad Station Centrum - Kampen Station (1988-2012)
Voormalige buslijn 143 | |
Vervoerder(s) | Midnet, Connexxion |
Concessie | IJsselmond |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | ... t/m 8 december 2012 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 143 reed van station Lelystad Centrum via Dronten naar Kampen.
Tussen ongeveer 09.00 en 12.00 uur werd slechts 1x/uur gereden, vanaf 12.00 reed de lijn weer 2x/uur.
Route
Halte | ||
Lelystad, Station NS/Centrum | ||
Lelystad, Schansbrug | ||
Lelystad, Vestebrug | ||
Lelystad, Rotondebrug | ||
Lelystad, Lelycentre | ||
Lelystad, Vlieterbrug | ||
Lelystad, Oostranddreef | ||
Lelystad, Runderweg | ||
Lelystad, Zeeasterpad | ||
Dronten, Lisdoddepad | ||
Dronten, Lisdoddeweg | ||
Dronten, Roodbeenweg | ||
Dronten, Rietweg | ||
Dronten, De Haflinger | ||
Dronten, Manege | ||
Dronten, De Boeg | ||
Dronten, Baskenstraat | ||
Dronten, Busstation | ||
Dronten, De Noord | ||
Dronten, De Oeverloper | ||
Dronten, De Wissel | ||
Dronten, Hanzeweg 17 | ||
Dronten, Ketelweg | ||
Dronten, Oudebosweg | ||
Dronten, Roggebotsluis | ||
Kampen, Nijverheidsstraat | ||
Kampen, Almere College | ||
Kampen, Oostzeestraat | ||
Kampen, Oranjesingel | ||
Kampen, Van Heutzplein | ||
Kampen, IJsselbrug | ||
Kampen, Station |
Geschiedenis
Deze lijn reed al bij de VAD en kwam via Midnet naar Connexxion toe.
In de dienstregeling 1994/1995 werd op maandag t/m vrijdag overdag een halfuurdienst gereden, 's avonds en in het weekend een uurdienst. In de ochtendspits reden 2 extra toegevoegde ritten van Kampen naar Lelystad en 's middags werd tussen 14.00 en 16.00 elk kwartier gereden tussen Lelystad en De Haflinger in Dronten.
Met de opening van de Hanzelijn op 9 december 2012 werd het lijnennet op de reisrelaties Dronten - Kampen en Emmeloord - Kampen - Zwolle aangepast. Het traject tussen Lelystad en Dronten kwam te vervallen, daarvoor in de plaats nam lijn 143 het traject van lijn 74 tussen Kampen en Genemuiden over. De lijn ging bovendien alleen nog van maandag t/m vrijdag overdag in een uurdienst rijden, tussen Dronten en Lelystad ging in de spitsuren lijn 163 rijden.