Lijn 24 Drachten Autobusstation - Akkrum Station NS
Voormalige buslijn 24 | |
Vervoerder(s) | NTM (1965 - 1970), FRAM (1971 - 1974) |
Regio | Zuidoost-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 30 mei 1965 t/m 9 november 1974 |
Opvolger(s) | 34 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/dag |
Dal | 2x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 4-5x/dag |
Zondag | reed niet |
Lijn 24 reed van Drachten via Olterterp, Beetsterzwaag, Nij Beets, Beets, Oldeboorn en Nes naar Akkrum.
Route
Halte | ||
Drachten, Busstation | ||
Drachten, Lawei | ||
Heidereed, Heidereed | ||
Olterterp, Het Witte Huis | ||
Beetsterzwaag, Centrum | ||
Beetsterzwaag, Kerklaan | ||
Nij Beets, Café Huisman | ||
Beets, Café van der Mei | ||
Oldeboorn, Provinciale Weg | ||
Nes, Nes | ||
Akkrum, Gereformeerde Kerk | ||
Akkrum, Station | ||
Terherne, Brug |
Geschiedenis
In de zomerperiode van 1965 reed een drietal ritten op zondag van/naar Terherne.
Op 1 januari 1971 ging de NTM over in de FRAM, waarmee een vervoerbedrijf voor de gehele provincie Friesland ontstond.
Op 10 november 1974 werd deze lijn vernummerd naar lijn 34, zodat het vrijgekomen lijnnummer toegekend kon worden aan een nieuwe verbinding Drachten - Leeuwarden. De route werd tevens omgeklapt naar Boarnbergum in plaats van Beetsterzwaag. De dienstregeling bleef grotendeels ongewijzigd.