Lijn 40 Utrecht Centraal Station - Haarlem Station
Voormalige buslijn 40 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Midden-Utrecht, West-Utrecht, Amstelland-Meerlanden, Haarlem-IJmond |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m 30 mei 1981 |
Voorganger(s) | 33 |
Opvolger(s) | 140 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 40 reed van Utrecht via Vinkeveen, Mijdrecht, Uithoorn, Aalsmeer, Hoofddorp en Heemstede naar Haarlem.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Utrecht, Centraal Station | ||
Vinkeveen, Groenlandsekade | ||
Vinkeveen, Viaduct | ||
Wilnis, Provincialeweg | ||
Mijdrecht, Hofland | ||
Uithoorn, Raadhuisstraat | ||
Uithoorn, Busstation | ||
De Kwakel, Provincialeweg | ||
Aalsmeer, Hortensialaan | ||
Aalsmeer, Aalsmeerderbrug | ||
Hoofddorp, Marktplein | ||
Cruquius, Museum | ||
Heemstede, Dreef/Wipperplein | ||
Heemstede, Diaconessen Ziekenhuis | ||
Haarlem, Tempeliersstraat | ||
Haarlem, Station |
Geschiedenis
Op 3 juni 1973 fuseerden de NBM en Maarse & Kroon tot het nieuwe Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 33 werd vernummerd naar lijn 40 om zo beter in het lijnennet rond Hoofddorp te passen.
In de dienstregeling 1974/1975 werd dagelijks overdag 2x/uur het hele traject gereden. In de avonduren na 19:30 (ri Utrecht) en na 21:00 (ri. Haarlem) werd vanaf Haarlem 2x/uur tot Uithoorn gereden en reed 1x/uur een rit verder naar Utrecht.
Op 26 mei 1974 werden de tussenritten tot Uithoorn in de avonduren doorgetrokken van Uithoorn naar Vinkeveen Viaduct. Slechts tussen Vinkeveen en Utrecht bleef nog 1x/uur een bus rijden op die tijdstippen.
Op 17 oktober 1976 werden de tussenritten Haarlem - Vinkeveen in de late avonduren helemaal geschrapt en op zondag werd de frequentie tussen Vinkeveen en Utrecht verlaagd naar 1x/uur. Één jaar later werden de tussenritten aan het begin van de avond doorgetrokken van Aalsmeer naar Uithoorn.
Bij een bezuinigingsoperatie op 27 mei 1979 vervielen deze toegevoegde avondritten tussen Haarlem en Uithoorn en werd in de avonduren nog slechts 1x/uur over het hele traject gereden en per 13 oktober 1980 werd ook de frequentie tussen Uithoorn en Vinkeveen op zondag verlaagd naar 1x/uur.
Op 31 mei 1981 werd ook in de rest van het vervoergebied de Mobilofoon in gebruik genomen. Om te voorkomen dat wederom dubbele lijnnummers voorkwamen werden weer diverse lijnen vernummerd. Daarom kreeg deze lijn het nieuwe lijnnummer 140. In de route en dienstregeling vonden (vrijwel) geen wijzigingen plaats.