Lijn 22 Münster, Heekweg - Am Tiergarten
Buslijn 22 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Stadtwerke Münstersub, RVMsub |
Verkeersverbond | WT |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Münster |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro (G) MAN Lion's City (G) |
Rijdt sinds | 10 oktober 2016 |
Voorganger(s) | 12, 22 |
Frequenties
| |
Spits | 0-5x/uur |
Dal | 0-3x/uur |
Avond (werkdagen) | 0-2x/uur |
Zaterdag | 0-2x/uur |
Zaterdagavond | 0-2x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Zondagavond | 0-1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 22 rijdt van Münster Gievenbeck via Universität, Alstadt, Hauptbahnhof, Hansaviertel en Mauritz Ost naar Wolbeck.
Dienstregeling
- Deze lijn is volledig geïntegreerd met lijnen R22 en R32, geëxploiteerd door de RVM.
- In de ochtendspits wordt voor een korte periode tot wel 5x/uur richting Münster Hauptbahnhof gereden. In de omgekeerde richting wordt 2x/uur gereden.
- Doordeweeks wordt tussen circa 9:00 en 17:00 uur 3x/uur gereden vanaf Münster Hauptbahnhof waarbij 1x/uur naar Juffernkamp wordt gereden en 2x/uur naar Am Tiergarten.
- Op zaterdag worden tot circa 16:00 uur de eindpunten Juffernkamp en Am Tiergarten afwiselend 1x/uur bediend. Op zaterdag na circa 16:00 uur wordt het eindpunt Juffernkamp alleen 1x/2 uur bediend maar blijft de frequentie van 2x/uur gehandhaafd.
- Doordeweeks na circa 22:00 uur en op zaterdag na circa 21:00 uur wordt alleen 1x/uur tussen Münster Hauptbahnhof en Am Tiergarten gereden.
- Op zondag wordt 1x/uur vanaf Münster Hauptbahnhof gereden waarbij de eindpunten Juffernkamp en Am Tiergarten afwisselend worden bediend.
Route
Halte | ||
Münster, Heekweg | ||
Münster, Rüschhausweg | ||
Münster, Toppheide | ||
Münster, Twenteweg | ||
Münster, Gescherweg | ||
Münster, Besselweg | ||
Münster, Sankt-Michael-Kirche | ||
Münster, Potstiege | ||
Münster, Hautklinik | ||
Münster, Schreiberstraße | ||
Münster, P+R Coesfelder Kreuz | ||
Münster, Domagkstraße | ||
Münster, Jungeblodtplatz | ||
Münster, Hüfferstiftung | ||
Münster, Landgericht/Schlossplatz Süd | ||
Münster, Krummer Timpen | ||
Münster, Aegidiimarkt/LWL-Museum | ||
Münster, Picasso-Museum | ||
Münster, Königsstraße | ||
Münster, Ludgeriplatz | ||
Münster, Domplatz | ||
Münster, Klemensstraße | ||
Münster, Raphaelsklinik | ||
Münster, Engelenschanze | ||
Münster, Hauptbahnhof | ||
Münster, Servatiiplatz | ||
Münster, Bremer Platz | ||
Münster, Sternstraße | ||
Münster, Sophienstraße | ||
Münster, Hansa-Berufskolleg | ||
Münster, Liboristraße | ||
Münster, Institut der Feuerwehr | ||
Münster, Mühlhäuser Straße | ||
Münster, Sankt-Margareta-Kirche | ||
Münster, Mondstraße | ||
Münster, Stapelskotten | ||
Münster, Freibad Stapelskotten | ||
Münster, Averhoff/Rusticus | ||
Münster, Abzweig Angelmodde | ||
Münster, Wolbecker Windmühle | ||
Münster, Lerschmehr | ||
Münster, Grenkuhlenweg | ||
Münster, Wolbeck Ehrenmal | ||
Münster, Sültemeyer | ||
Münster, Drostenhof | ||
Münster, Juffernkamp | ||
Münster, Kurhaus | ||
Münster, Im Bilskamp | ||
Münster, Am Tiergarten |
Geschiedenis
Op 10 oktober 2016 werd de gehele stadsdienst van Münster opnieuw opgezet. Lijn 22 wisselde de route in Gievenbeck met lijn 12. Voortaan werd er niet meer op zaterdag gereden tussen de Gievenbeck en het Hauptbahnhof.
Op 29 april 2019 werd de halte Landgericht hernoemd in Landgericht/Schlossplatz Süd.
Op 2 november 2021 werd de halte Mühlhäuser Straße aan de route toegevoegd.
Op 17 oktober 2022 verviel het traject tussen Münster Hauptbahnhof en Gievenbeck, dat alleen doordeweeks met een frequentie van 3x/uur werd bediend, volledig. Op het traject tussen Münster Hauptbahnhof en Wolbeck werd de frequentie doordeweeks tussen 9:00 en 13:00 uur, richting Münster ook tussen 13:00 en 20:00 uur en richting Wolbeck tussen 17:00 en 20:00 uur verlaagd van 3x/uur naar 2x/uur. In de ochtendspits werd de piekfrequentie verlaagd van 6x/uur naar 5x/uur door het vervallen van een enkele verdichtingsrit. Ook op zaterdag werd de frequentie verlaagd van 3x/uur naar 2x/uur.
Op 2 mei 2023 werd de dienstregeling gewijzigd. Doordeweeks tussen 13:00 en 17:00 uur werd voortaan weer 3x/uur richting Münster gereden in plaats van 2x/uur. Tevens werd doordeweeks tussen circa 9:00 en 13:00 uur de frequentie verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur.