Lijn 79 Leuven Station - Waver Parc Artisanal
Buslijn 79 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Vervoerregio | Leuven |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 79 |
Materieel | Onbekend |
Rijdt sinds | 6 januari 2024 |
Voorganger(s) | 337 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur (tot 21:55) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zaterdagavond | 1x/uur (tot 22:15) |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1x/uur (tot 21:40) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 79 rijdt van Leuven via Heverlee, Oud-Heverlee, Sint-Joris-Weert, Neerijse en Ottenburg naar Waver.
Dienstregeling
- In de daluren wordt tussen Leuven en Sint-Joris-Weert elk half uur gereden.
Route
Halte | ||
Leuven, Station | ||
Leuven, Provinciehuis | ||
Leuven, Tiensepoort | ||
Leuven, Parkpoort | ||
Leuven, Naamsepoort | ||
Heverlee, Groenstraat | ||
Heverlee, Station | ||
Heverlee, Kloosterlaan | ||
Heverlee, Leopold3/Englebert | ||
Heverlee, Boskantlaan | ||
Heverlee, Raalbeeklaan | ||
Oud-Heverlee, Wit Kruis | ||
Oud-Heverlee, Genenhoek | ||
Oud-Heverlee, Oude Molen | ||
Oud-Heverlee, Vaalbeekstraat | ||
Oud-Heverlee, Ruitersweg | ||
Oud-Heverlee, Don Bosco | ||
Oud-Heverlee, Zoete Waters | ||
Oud-Heverlee, Heide | ||
Sint-Joris-Weert, Bergstraat | ||
Sint-Joris-Weert, Leuvensebaan 41 | ||
Sint-Joris-Weert, Hollestraat | ||
Sint-Joris-Weert, Bareel | ||
Sint-Joris-Weert, Oud Station | ||
Sint-Joris-Weert, Dijle Brug | ||
Sint-Joris-Weert, Neerijsebaan Huisnr. 10 | ||
Neerijse, Wolfshagen | ||
Neerijse, Den Tek | ||
Neerijse, Weg naar Sint-Agatha-Rode | ||
Sint-Agatha-Rode, Dorp | ||
Sint-Agatha-Rode, School | ||
Sint-Agatha-Rode, Vijverstraat | ||
Sint-Agatha-Rode, Zesdagmaalstraat | ||
Sint-Agatha-Rode, Burgermeesterstraat | ||
Sint-Agatha-Rode, Gansdelle | ||
Ottenburg, Kapel Sint-Rochus | ||
Ottenburg, Dorp | ||
Ottenburg, Hasselheidestraat | ||
Ottenburg, Steenbakkerij | ||
Waver, Parc Artisanal |
Geschiedenis
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum werd de bestaande lijn 337 vernummerd naar lijn 79 en in Waver werd de route beperkt tot het Parc Artisanal aan de rand van de stad. Doorgaande reizigers naar Waver Station moeten voortaan overstappen en daarnaast kwamen onderweg enkele haltes te vervallen vanwege het beperkte gebruik of omdat deze vlak bij een andere zijn gelegen. De dienstregeling werd daarentegen uitgebreid naar een halfuurdienst in de daluren tot Sint-Joris-Weert en een uurdienst op alle overige tijdstippen.