Lijn 40 Aalst Station - Londerzeel Station
Buslijn 40 in België | |
Vervoerder(s) | (De Decker-Van Riet, Coach Partners i.o.v.) De Lijn |
Vervoerregio | Aalst |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Scania Citywide LE, VDL Citea SLE-120, MAN Lion's City A21, Van Hool newA360 |
Rijdt sinds | 6 januari 2024 |
Voorganger(s) | 41 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-4x/uur (tot 21:11) |
Zaterdag | 1-4x/uur |
Zaterdagavond | 1x/uur (tot 23:04) |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1x/uur (tot 20:04) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 40 rijdt van Aalst via Moorsel, Meldert, Baardegem, Opwijk, Merchtem, en Steenhuffel naar Londerzeel.
Dienstregeling
- In de spitsuren rijden extra ritten ten behoeve van scholieren, deze ritten hebben vaak afwijkende eindbestemmingen en routes.
- Van maandag tot en met vrijdag wordt beperkt gereden tussen Opwijk en Londerzeel.
- Op weekdagen en zaterdag is er tussen Aalst en Moorsel een kwartierdienst.
- Rijdt doorgaans één keer per uur tussen Aalst en Opwijk.
- Op zaterdagavond rijden de laatste paar ritten enkel tussen Aalst en Moorsel.
- Op zondag rijden de eerste paar ritten enkel tussen Aalst en Moorsel.
Route
Halte | ||
Aalst, Technisch Atheneum 1 | ||
Aalst, VTI | ||
Aalst, Ledebaan | ||
Aalst, Meuleschettekapel | ||
Aalst, Vredeplein | ||
Aalst, Esplanade | ||
Aalst, Station | ||
Aalst, Een Meistraat | ||
Aalst, Doolhofstraat | ||
Aalst, Groenstraat | ||
Aalst, Onze-Lieve-Vrouw Ziekenhuis | ||
Aalst, Paardendries | ||
Aalst, Achterweg | ||
Moorsel, Koebrugstraat | ||
Moorsel, Ten Berg | ||
Moorsel, Dorp | ||
Moorsel, Leirekenstraat | ||
Moorsel, Berggouw | ||
Meldert, Koeisteert | ||
Meldert, Kammenkouterstraat | ||
Baardegem, Elderberg | ||
Baardegem, Bieseweide | ||
Baardegem, Kerk | ||
Baardegem, Melkspinde | ||
Opwijk, Steenweg op Dendermonde | ||
Opwijk, Nijverseelstraat | ||
Opwijk, Dageraadweg | ||
Opwijk, Wijngaardstraat | ||
Opwijk, Klaarstraat | ||
Opwijk, Marktstraat | ||
Opwijk, Heirbaan | ||
Opwijk, Station | ||
Opwijk, Heirbaan | ||
Opwijk, Fabriekstraat | ||
Opwijk, Hollestraat | ||
Opwijk, Steenweg Op Merchtem | ||
Opwijk, Klei | ||
Opwijk, Overweg | ||
Merchtem, Spiegellaan | ||
Merchtem, Varkensmarkt | ||
Merchtem, Burchtlaan | ||
Merchtem, Ten Dreef | ||
Merchtem, Sint-Janstraat | ||
Merchtem, Koutermolen | ||
Peizegem, Tuinbouwschool | ||
Peizegem, Leireken | ||
Peizegem, Tuinbouwschool | ||
Merchtem, Koutermolen | ||
Merchtem, Terlinden | ||
Merchtem, Molenstraat | ||
Steenhuffel, Bontestraat | ||
Steenhuffel, Schoolstraat | ||
Steenhuffel, Kerk | ||
Londerzeel, Lakeman | ||
Londerzeel, Kapel Linde | ||
Londerzeel, Tramstraat | ||
Londerzeel, Dorpstraat | ||
Londerzeel, Chrysantenlaan | ||
Londerzeel, Station |
Geschiedenis
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. De bestaande lijn 41 werd op die datum vernummerd naar lijn 40. De frequentie van deze lijn werd vanaf dan op alle dagen tussen Aalst en Opwijk verhoogd naar één uurdienst, waarbij dit tussen Aalst en Moorsel van maandag t/m zaterdag wordt aangevuld tot een kwartierdienst. Daarnaast kwamen enkele slecht gebruikte haltes te vervallen en werden andere haltes hernoemd, omdat dit beter aansluit bij de locatie waar deze gelegen zijn.