Lijn 22 Alkmaar, Laan van Keulen - De Hoef
Voormalige buslijn 22 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio | Alkmaar |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Alkmaar |
Materieel | Den Oudsten B88, Den Oudsten MB200 |
Periode | 27 mei 1990 t/m 30 mei 1992 |
Voorganger(s) | 22 |
Opvolger(s) | 22 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 22 reed van Daalmeer via Horn, 't Rak, station Alkmaar Noord, het Centrum en station Alkmaar naar De Hoef.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Alkmaar, Laan van Keulen | ||
Alkmaar, Factorij | ||
Alkmaar, Winkelcentrum De Mare | ||
Alkmaar, Station Noord | ||
Alkmaar, Zeswielenstrat | ||
Alkmaar, Kanaalkade | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Van Goghlaan | ||
Alkmaar, De Hoef |
Geschiedenis
Op 27 mei 1990 werd het lijnennet in Alkmaar-Noord gewijzigd. Het eindpunt kwam voortaan te liggen bij de "Laan van Keulen" in de wijk Daalmeer, de lijnen 20/21 zouden voortaan van/naar De Rietschoot gaan rijden.
Vanaf 31 mei 1992 gingen praktisch alle ritten vanaf de Laan van Keulen verder rijden naar de Rietschoot. Slechts enkele ritten tijdens de spitsuren bleven van/tot Daalmeer rijden.