Lijn 261 Zwanenburg Kinheim - Hoofddorp Station
Voormalige buslijn 261 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden (2008-2017) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 25 augustus 2013 t/m 9 december 2017 |
Voorganger(s) | 161 |
Opvolger(s) | 661 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/ochtendspits (ri. Hoofddorp) |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 261 reed van Zwanenburg via Halfweg, Zwanenburg en Boesingheliede naar Hoofddorp.
Route
Halte | ||
Zwanenburg, Kinheim | ||
Zwanenburg, Banne | ||
Zwanenburg, Seevank | ||
Halfweg, Station Halfweg-Zwanenburg | ||
Halfweg, Oranje Nassaustraat | ||
Zwanenburg, Wilgenlaan | ||
Zwanenburg, De Olm | ||
Boesingheliede, IJweg | ||
Hoofddorp, Spaarne Gasthuis | ||
Hoofddorp, Overbos | ||
Hoofddorp, Houtwijkerveld | ||
Hoofddorp, Kaj Munkweg | ||
Hoofddorp, Wilsonstraat | ||
Hoofddorp, Wallenbergstraat | ||
Hoofddorp, Hoofddorp Centrum | ||
Hoofddorp, Nieuweweg | ||
Hoofddorp, Station |
Geschiedenis
Op 25 augustus 2013 werden twee ochtendspitsritten van lijn 161 van Zwanenburg naar Hoofddorp overgenomen door lijn 261, die in tegenstelling tot lijn 161 niet via Lijnden rijdt, maar langs het Spaarne Gasthuis in Hoofddorp. Lijn 261 werd geïntroduceerd voor scholieren van het Kaj Munckcollege die hierdoor een betere aansluiting op de lestijden kregen.
Op 10 december 2017 ging de nieuwe concessie Amstelland-Meerlanden in. Lijn 661 verving lijn 261 als bus voor scholieren uit Zwanenburg naar het Kaj Munkcollege.