Lijn 67 Wormerveer Samsonweg - Zaandam Station
Voormalige buslijn 67 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Zaanstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 15 december 2013 t/m 12 december 2015 |
Voorganger(s) | 89 |
Opvolger(s) | 67 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur (tot 21:00 uur) |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 67 reed van Wormerveer via Wormer, Zaandijk en Koog a/d Zaan naar Zaandam.
Dienstregeling
- Van maandag t/m vrijdag overdag werd in Wormerveer naar de Samsonweg gereden, daarbuiten van/tot de Zandweg.
- In combinatie met lijn 69 werd een halfuursdienst via de provinciale weg gereden.
Route
Halte | ||
Wormerveer, Samsonweg | ||
Wormerveer, Vlasblomweg | ||
Wormer, Zandweg | ||
Wormer, Rouenweg | ||
Wormer, Nieuweweg | ||
Wormerveer, Edisonstraat | ||
Wormerveer, Station | ||
Wormerveer, Warmoesstraat | ||
Wormerveer, Plein 13 | ||
Wormerveer, Schildersbuurt | ||
Zaandijk, Witte Veerstraat | ||
Koog a/d Zaan, Station Koog Zaandijk | ||
Koog a/d Zaan, Verzetstraat/Provincialeweg | ||
Koog a/d Zaan, Leliestraat | ||
Zaandam, Westerwateringtunnel | ||
Zaandam, Station |
Geschiedenis
Op 15 december 2013 werd de oude lijn 89 (Zaandam - Wormerveer) vernummerd naar 67. De dienstregeling bleef ongewijzigd, maar in plaats van de route via de Westelijke Zaanoever, ging deze nieuwe lijn gewoon rechtstreeks via de provinciale weg rijden. De route via de Zaanoever werd overgenomen door de nieuwe lijn 68.
Op 13 december 2015 werd lijn 67 verlengd naar Assendelft. Tevens werd de route in Zaandam verlegd van de Vincent van Goghweg naar de Vinkenstraat en ging de lijn van maandag t/m zaterdag overdag via de P. Ghijssenlaan rijden.