Lijn 43 Apeldoorn Station - Arnhem Centraal Station
Buslijn 43 | |
Vervoerder(s) | Breng, Syntus |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
2e concessie | Veluwe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador MAN Lion's City CNG |
Rijdt sinds | 6 januari 2002 |
Voorganger(s) | 43 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 43 is een buslijn die vanaf station Apeldoorn via Beekbergen, Loenen, Eerbeek, station Dieren, Rheden en Velp naar het centrale station van Arnhem rijdt.
Het traject tussen Arnhem en Dieren behoort tot de concessie Arnhem Nijmegen en het traject tussen Dieren en Apeldoorn behoort tot de concessie Veluwe. Hierdoor wordt deze lijn gereden door twee vervoerders: Breng en Syntus.
Doordeweeks rijdt er voordat de uur dienst ingaat één rit vanuit Apeldoorn tot Dieren station. Zaterdagochtend wordt er alleen 2x/uur gereden tussen Dieren en Apeldoorn. Tussen Dieren en Arnhem wordt dan 1x/uur gereden. Bovendien beginnen de eerste ritten op zaterdag naar Arnhem te Dieren Cederlaan.
Route
Halte | ||
Apeldoorn, Busstation/NS | ||
Apeldoorn, Hoofdstraat | ||
Apeldoorn, Amaliapark | ||
Apeldoorn, Zichtweg | ||
Apeldoorn, Eendrachtstraat | ||
Apeldoorn, Aluminiumweg | ||
Apeldoorn, Sebastiaanplein | ||
Apeldoorn, Chopinlaan | ||
Apeldoorn, TNO | ||
Apeldoorn, Achmea | ||
Beekbergen, Hagenbrug | ||
Beekbergen, Kerkweg | ||
Beekbergen, Zonnehuis | ||
Beekbergen, Koningsweg | ||
Beekbergen, Hulleweg | ||
Beekbergen, De Wipselberg | ||
Loenen, Hoge Bergweg | ||
Loenen, Leeuwenbergweg | ||
Loenen, Bruisbeek/Centrum | ||
Loenen, Bergakkerweg | ||
Loenen, Harderwijkerweg | ||
Eerbeek, Ringlaan | ||
Eerbeek, Vondellaan | ||
Eerbeek, Offenbachstraat | ||
Eerbeek, Centrum | ||
Eerbeek, Loubergweg | ||
Eerbeek, Coldenhovenseweg | ||
Laag-Soeren, 't Veentje | ||
Laag-Soeren, De Harmonie | ||
Dieren, Cederlaan | ||
Dieren, Crematorium | ||
Dieren, Geitenbergweg | ||
Dieren, Rode Kruislaan | ||
Dieren, Callunaplein | ||
Dieren, Station Dieren | ||
Ellecom, Hofstetten | ||
Ellecom, Dorp | ||
Ellecom, Avegoor | ||
De Steeg, Oprijlaan Middachten | ||
De Steeg, Smidsallee | ||
De Steeg, Brantsenpark | ||
De Steeg, Viaduct | ||
Rheden, Rozenbos | ||
Rheden, Pinkelseweg | ||
Rheden, Groenestraat | ||
Rheden, Holtbankseweg | ||
Rheden, Rhederhof | ||
Rheden, Hotel de Roskam | ||
Velp, Beekhuizenseweg | ||
Velp, A.G. Hofkeslaan | ||
Velp, Oosterwolde | ||
Velp, Gasthuislaan | ||
Velp, Reigerstraat | ||
Velp, Gruttostraat | ||
Velp, Ziekenhuis/Waterstraat | ||
Velp, Haverland | ||
Velp, Graaf Ottostraat | ||
Velp, Graaf Gerhardstraat | ||
Arnhem, Brekelenkampstraat | ||
Arnhem, Keulse Slag | ||
Arnhem, Lange Wal | ||
Arnhem, Slaakweg | ||
Arnhem, P. Calandweg | ||
Arnhem, Bruningweg | ||
Arnhem, Kleefse Waard | ||
Arnhem, Dr. C. Lelyweg Zuid | ||
Arnhem, Haven | ||
Arnhem, van Oldenbarneveldtstraat | ||
Arnhem, Badhuisstraat | ||
Arnhem, Eusebiusplein | ||
Arnhem, Broerenstraat | ||
Arnhem, Rozet | ||
Arnhem, Roermondsplein | ||
Arnhem, Centraal Station |
Geschiedenis lijn 43
Lijn 43 is ontstaan op 6 januari 2002 toen het traject tussen station Arnhem en De Laar Oost van de buslijn werd afgesplitst. Dit traject zou voortaan gereden worden door de lijnen 44 en 88.
Met ingang van dienstregeling 2005 gingen naast bussen van Connexxion (later onder de naam van Breng) op lijn 43 ook bussen van BBA (later onder de naam van Veolia Transport) rijden. In Dieren gingen de bussen toen vanaf de Rode Kruislaan via de Harderwijkerweg naar Laag Soeren rijden. Één jaar later wijzigde de dienstregeling van de buslijn wederom en zijn er enkele haltes op de route toegevoegd.
Met ingang van 9 december 2012 werd te Apeldoorn voortaan bij alle haltes op de Arnhemseweg en de Koning Stadhouderlaan gestopt. Oorspronkelijk reden in de ochtendspits buiten de vakantieperiodes twee toegevoegde ritten van de halte Cederlaan in Dieren naar station Arnhem. Deze ritten zijn op 2 juni 2013 komen te vervallen.
Per 15 december 2013 werd de halte Apeldoorn, Centraal Beheer hernoemd naar Apeldoorn, Amaliapark en werd de halte Arnhem, Kortestraat hernoemd naar Arnhem, Rozet. Per 5 januari 2014 werden de haltes Arnhem, Remisestraat en Arnhem, Veilingstraat opgeheven en vervangen door de halte Arnhem, Badhuisstraat.
De volgende buslijnen hebben in het verleden op het traject tussen Arnhem, Dieren en Apeldoorn gereden:
- Lijn 119 Apeldoorn Station NS - Dieren Station NS (t/m 28 mei 1988)
- Lijn 8 Arnhem Rijkerswoerd - Rheden Muziektent (31 mei 1992 t/m 22 mei 1993)
- Lijn 8 Arnhem Rijkerswoerd - Dieren Station NS (23 mei 1993 t/m 1 juni 1996)
- Lijn 119 Arnhem Centraal Station - Apeldoorn Station NS (29 mei 1988 t/m 27 mei 2000)
- Lijn 43 Arnhem De Laar Oost - Dieren Station NS (2 juni 1996 t/m 27 mei 2000)
- Lijn 43 Arnhem De Laar Oost - Apeldoorn Station NS (28 mei 2000 t/m 5 januari 2002)
- Lijn 43 Apeldoorn Station NS - Arnhem Centraal Station (vanaf 6 januari 2002)
Voormalige route in Apeldoorn
Halte | ||
Apeldoorn, Busstation/NS | ||
Apeldoorn, Hoofdstraat | ||
Apeldoorn, Centraal Beheer | ||
Apeldoorn, Zichtweg | ||
Apeldoorn, Aluminiumweg | ||
Apeldoorn, Chopinlaan | ||
Apeldoorn, TNO | ||
Beekbergen, Hagenbrug |