Lijn 101 Amersfoort Station - Zwolle Station
Voormalige buslijn 101 | |
Vervoerder(s) | VAD, Midnet |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten B88, |
Periode | ... t/m 21 augustus 1999 |
Opvolger(s) | 100, 101 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 101 reed van Amersfoort via Nijkerk, Putten, Ermelo, Harderwijk, Hulshorst, Nunspeet, Doornspijk, Elburg, Oldebroek en Wezep naar Zwolle.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Stationsstraat | ||
Amersfoort, Centrum | ||
Amersfoort, De Kei | ||
Amersfoort, Blekerseiland | ||
Amersfoort, Hogeweg | ||
Amersfoort, Schuilenburg | ||
Hoevelaken, Barneveldseweg | ||
Hoevelaken, Oude Lageweg | ||
Hoevelaken, Nijkerkerstraat | ||
Hoevelaken, Van Tuyllstraat | ||
Nijkerk, Weldammerweg | ||
Nijkerk, Centrum | ||
Nijkerk, Van Dijkhuizenstraat | ||
Nijkerk, Tinbergenlaan | ||
Nijkerk, Van Rensselaerstraat | ||
Nijkerk, Torenstraat | ||
Nijkerk, Vrijheidslaan | ||
Nijkerk, Wallerstraat | ||
Nijkerk, Zilverschoon | ||
Putten, De Salentijn | ||
Putten, School Diermen | ||
Putten, Oldenaller | ||
Putten, Hoef | ||
Putten, Hooiweg | ||
Putten, Bijsterenseweg | ||
Putten, Van Geenstraat | ||
Putten, Roosendaalseweg | ||
Putten, De Schauw | ||
Putten, Bej. Centrum Elim | ||
Putten, Centrum | ||
Putten, Parklaan | ||
Putten, Van Eeghenlaan | ||
Ermelo, Landgoed Groevenbeek | ||
Ermelo, Sonneheerdt | ||
Ermelo, Hamburgerweg | ||
Ermelo, Garage Midnet | ||
Ermelo, Nassaulaan | ||
Ermelo, Fazantlaan | ||
Ermelo, Eendenparkweg | ||
Harderwijk, Fokko Kortlanglaan | ||
Harderwijk, Mecklenburglaan | ||
Harderwijk, Busstation/NS | ||
Harderwijk, Zkh. St. Jansdal | ||
Harderwijk, Plantage | ||
Harderwijk, Centrum | ||
Harderwijk, Selhorstweg | ||
Harderwijk, Politiebureau | ||
Harderwijk, Lange Kamp | ||
Harderwijk, Industrieterrein Lorentz | ||
Hierden, Grevenhofsweg | ||
Hierden, Molenweg | ||
Hierden, Wijtgraaf | ||
Hulshorst, Landgoed Hulshorst | ||
Hulshorst, Oudeweg | ||
Hulshorst, Varelseweg | ||
Hulshorst, School Hulshorst | ||
Hulshorst, Onder de Bos | ||
Nunspeet, Vreeweg | ||
Nunspeet, Vitringaweg | ||
Nunspeet, Berenbosweg | ||
Nunspeet, Station | ||
Nunspeet, Centrum | ||
Nunspeet, Boterdijk | ||
Nunspeet, Vlierweg | ||
Nunspeet, Oenenburgweg | ||
Nunspeet, Elburgerweg | ||
Doornspijk, Staal Hoeve | ||
Doornspijk, Mezenbergweg | ||
Doornspijk, Centrum | ||
Doornspijk, Harderweg | ||
Doornspijk, Begraafplaats | ||
Elburg, Molendorp | ||
Elburg, Het Nieuwe Feithenhof | ||
Elburg, Centrum | ||
Elburg, Hellenbeekstraat | ||
Elburg, Coragestraat | ||
Elburg, Klokbekerweg | ||
Elburg, Gemeentekantoor | ||
Oldebroek, Eperweg | ||
Oldebroek, Vosbergen | ||
Oldebroek, Rustenburgerweg | ||
Oldebroek, Centrum | ||
Oldebroek, Café 't Wissel | ||
Oldebroek, De Molen | ||
Oldebroek, Verlengde Looweg | ||
Oldebroek, Hogenbrinkweg | ||
Wezep, Kamperstraatweg | ||
Wezep, IJsselvliedt | ||
Wezep, Café Restaurant Coelenhage | ||
Wezep, Veluwelaan | ||
Wezep, W. de Zwijgerkazerne | ||
Hattemerbroek, Centrum | ||
Hattem, Schipsweg | ||
Hattem, IJsselbrug | ||
Zwolle, Verzorgingscentrum De Venus | ||
Zwolle, Oranje Nassaulaan | ||
Zwolle, Carolus Clusius College | ||
Zwolle, Harm Smeengekade | ||
Zwolle, Eekwal/Centrum | ||
Zwolle, Busstation/NS |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1983/1984 werd in de spitsrichting 4x/uur gereden tussen Zwolle en Elburg. In de schoolrichting reden extra ritten tussen Harderwijk en Nunspeet en ook tussen Amersfoort en Ermelo. Op zaterdag werd 2x/uur gereden tussen Zwolle en Elburg en 1x/uur op de rest van het traject.
In de dienstregeling 1994/1995 waren enkele van de schoolritten tussen Amersfoort en Ermelo inmiddels verlengd naar Harderwijk of Nunspeet. De extra ritten tussen Zwolle en Elburg begonnen 's middags al rond 12.00. Op zaterdag werd ondertussen ook 1x/uur extra gereden tussen Amersfoort en Ermelo.
Op 22 augustus 1999 werd de lijn geknipt in Harderwijk. De lengte van de lijn kwam de betrouwbaarheid niet ten goede en het aantal doorgaande reizigers over het traject was maar beperkt. Tussen Harderwijk en Zwolle ging de nieuwe lijn 100 rijden en tussen Amersfoort en Harderwijk ging de nieuwe lijn 101 rijden. Beide lijnen behielden dezelfde frequenties en route als de voormalige lijn.