Lijn 86 Nijmegen Brabantse Poort - Druten Markt
Voormalige buslijn 86 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | KAN zuid |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 2000 t/m 11 december 2004 |
Frequenties
| |
Spits | 3 ritten per dag |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 86 is een voormalige spitsbus die reed van de Brabantse Poort naar Druten. In de ochtend reed 1 rit naar Nijmegen, in de middag 2 ritten naar Druten. Op 12 december 2004 werd deze lijn opgeheven.
Lijn 86 was een overblijfsel van de voormalige streeklijn 86 van Beuningen/Nijmegen naar Druten. Deze was op onbekende datum voor 1992 omgezet in een belbus. Deze belbus werd op 1 juni 1997 omgezet in lijntaxi 586.
Bij het afschaffen van de lijntaxi's in de regio op 28 mei 2000 werd deze lijn omgezet in een normale streekbus. In de spitsen werd doordeweeks elk uur gereden; daarbuiten reed slechts één rit. Op zaterdag en zondag werden respectievelijk vijf en drie ritten gereden.
Per 10 juni 2001 reed lijn 86 in de ochtend 3 ritten in een uurdienst in elke richting en in de brede middagspits tot begin van de avond 1x per 2 uur vier ritten. Op zaterdag reden vijf ritten 1x per 2 uur en op zondag 3 ritten 1x per 4 uur.
Per 6 januari 2002 werd lijn 86 omgezet in een spitslijn en reed nog slechts drie ritten per dag; één rit naar Nijmegen in de ochtend, twee ritten naar Druten in de middag. Op 12 december 2004 werd lijn 86 opgeheven.
Vanaf 14 december 2008 reed buurtbus 163 tussen Wijchen, Hernen en Bergharen, waarmee op dit deeltraject weer een buslijn is gaan rijden.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Brabantse Poort | ||
Woezik, Verploegen | ||
Woezik, Woezik | ||
Wijchen, Hoefsestraat | ||
Wijchen, Station NS | ||
Wijchen, Herenstraat | ||
Wijchen, Stationslaan | ||
Wijchen, Randweg Noord | ||
Hernen, Café de Toekomst | ||
Hernen, Michelbrink | ||
Bergharen, de Tolburg | ||
Bergharen, Dorpsstraat | ||
Bergharen, Breekweagen | ||
Bergharen, Oude Schaarsestraat | ||
Horssen, Oostweg | ||
Horssen, Hogeweg | ||
Horssen, Sportlaan | ||
Horssen, Burgemeestersbank | ||
Horssen, Molenweg | ||
Druten, Scharenburg/N322 | ||
Druten, Busstation | ||
Druten, Javaplein | ||
Druten, Gemeentehuis | ||
Druten, Markt |
Geschiedenis
De verbinding van Nijmegen Dukenburg naar Druten, Markt via Wijchen, Bergharen en Horssen is onderdeel geweest van enkele verschillende lijnen:
- Lijn 6 Nijmegen Station - Nijmegen Station (in ieder geval '62/'63, niet meer '68/'69)
- Lijn 6 Nijmegen Station - Batenburg Veerhuis (in ieder geval '68/'69, niet meer '73/'74)
- Lijn 6 Nijmegen Station - Druten Markt (in ieder geval '73/'74)
- Lijn 6 Nijmegen Station - Druten Markt/Alphen Kerk (in ieder geval '76/'77 t/m '79/'80)
- Lijn 86 Nijmegen Centraal Station - Druten Markt (t/m 1 juni 1985)
- Lijn 86 Grave Busstation - Druten 't Koekoeksnest (2 juni 1985 t/m 31 mei 1986)
- Lijn 86 Beuningen Aalsterveld - Druten 't Koekoeksnest (1 juni 1986 t/m 27 mei 1989)
- Lijn 86 Nijmegen Centraal Station - Druten Zuidooster Garage (28 mei 1989 t/m 26 mei 1990)
- Lijn 86 Druten 't Koekoeksnest - Doornenburg Van Kol (27 mei 1990 t/m 5 september 1992)
- Lijn 86 Wijchen - Druten (belbus; onbekend)
- Lijn 86 Nijmegen Brabantse Poort - Druten Markt (1994) (onbekend t/m 31 mei 1997)
- Lijn 586 Nijmegen Brabantse Poort - Druten Markt (lijntaxi; 1 juni 1997 t/m 27 mei 2000)
- Lijn 86 Nijmegen Brabantse Poort - Druten Markt (t/m 11 december 2004)