Lijn 20 Dordrecht, Centraal Station - P-Energiehuis (2003 - 2006)
Voormalige buslijn 20 | |
Vervoerder(s) | SVD |
Concessie | Stadsdienst Dordrecht |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Dordrecht |
Formule | Citybus |
Materieel | Mercedes-Benz Cito |
Periode | 15 juni 2003 t/m 31 december 2006 |
Voorganger(s) | 20 |
Opvolger(s) | 10 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4-5x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 20 reed vanaf het centraal station door de binnenstad naar Parkeerterrein Energiehuis.
Dienstregeling
- Zaterdagmiddag werd 5x/uur gereden.
- Op het traject P-Energiehuis - Scheffersplein werd de frequentie door lijn 20-P verdubbeld.
Route
Halte | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Centrum | ||
Dordrecht, Stadskantoor | ||
Dordrecht, Voorstraat-West | ||
Dordrecht, Grote Kerk | ||
Dordrecht, Stadhuis | ||
Dordrecht, Visbrug | ||
Dordrecht, Scheffersplein | ||
Dordrecht, Nieuwbrug | ||
Dordrecht, Mattensteiger | ||
Dordrecht, Groothoofd | ||
Dordrecht, Merwekade | ||
Dordrecht, Papendrechtse Veer | ||
Dordrecht, Nieuwkerk | ||
Dordrecht, Kromhout | ||
Dordrecht, Biesboschstraat | ||
Dordrecht, P-Energiehuis |
Geschiedenis
Met ingang van 15 juni 2003 werd lijn 20 niet langer als ringlijn gereden, maar ging deze in twee richtingen via de Prinsenstraat, Wijnstraat en Merwekade naar P-Energiehuis rijden. In de zomerdienst van 2003 werd tijdelijk nog via het Achterom gereden, omdat de reconstructie van de Prinsenstraat nog niet afgerond was.
Halte | ||
Dordrecht, Centrum | ||
Dordrecht, Achterom | ||
Dordrecht, Visbrug |
Op 1 januari 2007 nam Arriva het vervoer op de stadsdienst Dordrecht over en werd lijn 20 vernummerd naar lijn 10. De frequentie op zaterdagmiddag ging per deze datum omhoog naar 6x/uur.