Lijn 8 Hoogkerk P+R Hoogkerk - Groningen Martini Ziekenhuis
Voormalige buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD (2010-2019) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Groningen |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Periode | 5 januari 2014 |
Voorganger(s) | 5, 8 |
Opvolger(s) | 8 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 8 reed van Hoogkerk via het Hoendiep, het Centrum, station Groningen, de Oosterpoort, Helpman, Coendersborg en De Wijert naar het Martiniziekenhuis.
Route
Halte | ||
Hoogkerk, P+R Hoogkerk | ||
Groningen, Minervalaan | ||
Groningen, De Sansstraat | ||
Groningen, Jan Ensinglaan | ||
Groningen, Cornelis Jetsesstraat | ||
Hoogkerk, Bernhardlaan | ||
Hoogkerk, Smidstraat | ||
Hoogkerk, Zuiderweg | ||
Hoogkerk, Zuidersingel | ||
Hoogkerk, Fabriekslaan | ||
Hoogkerk, Kerkstraat | ||
Hoogkerk, UT Delfiaweg-West | ||
Hoogkerk, UT Delfiaweg-Oost | ||
Groningen, Halfweg | ||
Groningen, Meubelboulevard Hoendiep | ||
Groningen, Atoomweg | ||
Groningen, Rembrandt van Rijnstraat | ||
Groningen, Willem Barentzstraat | ||
Groningen, Herman Colleniusstraat | ||
Groningen, Westerhaven | ||
Groningen, A-Kerkhof | ||
Groningen, Emmaplein | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Trompstraat | ||
Groningen, Palmslag | ||
Groningen, Warmoesstraat | ||
Groningen, Meeuwerderbaan | ||
Groningen, Kempkensberg | ||
Groningen, Haydnlaan | ||
Groningen, Wagnersingel | ||
Groningen, Groenestein | ||
Groningen, Sweelincklaan | ||
Groningen, Schubertlaan | ||
Groningen, Nolenslaan | ||
Groningen, Saaksumborg | ||
Groningen, Esserhaag | ||
Groningen, Troelstralaan | ||
Groningen, Verlengde Hereweg | ||
Groningen, Hora Siccemasingel | ||
Groningen, Geert Teispad | ||
Groningen, Bordewijklaan | ||
Groningen, Vestdijklaan | ||
Groningen, Van Ketwich Verschuurlaan | ||
Groningen, Van Ketwich Verschuurbrug | ||
Groningen, Sportlaan | ||
Groningen, Corpus den Hoorn Zuid | ||
Groningen, Martiniziekenhuis Hoofdingang | ||
Groningen, Van Swietenlaan | ||
Groningen, Schweitzerlaan | ||
Groningen, Rotonde Martiniziekenhuis |
Geschiedenis
Op 5 januari 2014 werd de route van lijn 8 aangepast. Komende vanuit Hoogkerk ging de bus na het Hoofdstation via de oude route van lijn 5 naar het Martini Ziekenhuis rijden. Nieuw was dat de lijn ook in de stille uren een halfuursdienst ging rijden i.p.v. de voormalige uurdienst. Reizigers van/naar het UMCG en station Groningen Noord konden bij het Hoofdstation voortaan overstappen op de nieuw lijn 7, die echter alleen van maandag t/m zaterdag overdag elk half uur rijdt.
Op 11 december 2016 werd de route uitgebreid naar een volledige ringlijn. Van maandag t/m zaterdag tot circa 18:30 wordt de lusroute elk half uur in beide richtingen gereden. In de avonduren en op zondag rijdt de bus volgens de huidige route en verandert in feite niets.