Lijn 202 Amersfoort Nieuwland - Utrecht Rijnsweerd Noord
Buslijn 202 | |
Vervoerder(s) | Pouw Vervoer i.o.v. Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Setra S 418 LE Business |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 276 |
Frequenties
| |
Spits | 0-3x/uur |
Spits (vakantie) | 0-2x/uur |
Dal | 0-1x/uur |
Avond | 1x/dag |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 202 rijdt van Amersfoort Nieuwland via de A28 en Utrecht De Uithof naar Rijnsweerd.
Dienstregeling
- Tot 15.50 uur wordt naar Utrecht gereden, vanaf 8.00 uur wordt naar Amersfoort gereden.
- In de ochtendspits wordt naar Amersfoort een uurdienst gereden.
- Tussen 7.00 en 8.00 uur wordt 3x/uur naar Utrecht gereden, verder wordt in de spitsrichting altijd maximaal 2x/uur gereden.
- In de daluren rijden de ritten vanuit Utrecht na het rondje Nieuwland direct weer terug naar Utrecht.
- 's Avonds rijdt rond 19.30 uur één rit naar Amersfoort.
Route
Halte | ||
↑ | Amersfoort, Campagnergaarde | |
Amersfoort, Zonnewijzer | ||
Amersfoort, Zeldertsedreef | ||
Amersfoort, Watersteeg | ||
Amersfoort, Biesvaren | ||
Amersfoort, Leverkruid | ||
Amersfoort, De Rode Leeuw | ||
Amersfoort, Het Rode Hert | ||
Amersfoort, Hooglandsepoort | ||
Amersfoort, Het Rode Hert | ||
Amersfoort, De Rode Leeuw | ||
Amersfoort, Leverkruid | ||
Amersfoort, Biesvaren | ||
Amersfoort, Watersteeg | ||
Amersfoort, Zeldertsedreef | ||
Amersfoort, Zonnewijzer | ||
↓ | Amersfoort, Campagnergaarde | |
Hoogland, Zevenhuizerstraat | ||
Amersfoort, Meander Medisch Centrum | ||
Amersfoort, Kwekersweg | ||
Amersfoort, Brabantsestraat | ||
Amersfoort, Eemplein | ||
Amersfoort, Stadhuis | ||
Amersfoort, Centrum | ||
Amersfoort, Zonnehof-West | ||
Amersfoort, Zonnehof-Oost | ||
Amersfoort, Van Stolbergpark | ||
Amersfoort, Timorstraat | ||
Soesterberg, P+R Soesterberg | ||
Utrecht, WKZ | ||
Utrecht, UMC Utrecht | ||
Utrecht, Heidelberglaan | ||
Utrecht, Botanische Tuinen | ||
Utrecht, Rijnsweerd Zuid | ||
Utrecht, Rijnsweerd Noord |
Geschiedenis
Met ingang van 11 december 2016 nam Syntus het vervoer in de provincie Utrecht over en werd lijn 276 omgenummerd naar 202. Sindsdien werd vanuit meer Amersfoortse wijken rechtstreeks naar De Uithof en Rijnsweerd gereden, waardoor minder vaak vanuit Nieuwland gereden ging worden.
Per 9 december 2018 reed de eerste rit vanuit Amersfoort Nieuwland voortaan een half uur eerder. Ook verschoven diverse ritten naar Utrecht met enkele minuten zodat op het gemeenschappelijke traject meerdere ritten kort achter elkaar kwamen te rijden op drukke tijden. Vanuit het Utrecht Science Park startte de uurdienst richting Amersfoort voortaan twee uur eerder en werd de frequentie in de avondspits verlaagd van 3x/uur naar 2x/uur. Nieuw was ook een avondrit richting Amersfoort 75 minuten na de huidige laatste rit. Tijdens de daluren verschoven de vertrektijden aanzienlijk, maar bleef de frequentie gelijk.