Lijn 9 Amersfoort, Centraal Station - De Eemgaarde
Buslijn 9 | |
Vervoerder(s) | (Pouw Vervoer i.o.v.) Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amersfoort |
Materieel | Setra S 415 LE Business Rošero First |
Rijdt sinds | 10 december 2017 |
Voorganger(s) | 1 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur (tot 23:00) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 9 rijdt van station Amersfoort via het Bergkwartier en Leusderkwartier naar De Eemgaarde.
Dienstregeling
- 's Avonds wordt tot circa 23.00 uur gereden.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Bergkerk | ||
Amersfoort, Vondellaan | ||
Amersfoort, Hugo de Grootlaan | ||
Amersfoort, Bonairelaan | ||
Amersfoort, Surinamelaan | ||
Amersfoort, Arubalaan | ||
Amersfoort, Kapelweg | ||
Amersfoort, Borneoplein | ||
Amersfoort, Einsteinstraat | ||
Amersfoort, Amerhorst | ||
Amersfoort, Vossenstraat | ||
Amersfoort, Van Randwijckhuis | ||
Amersfoort, De Eemgaarde |
Geschiedenis
Met ingang van 10 december 2017 werd lijn 1 op het Centraal Station geknipt in lijnen 1 en 9. Het gedeelte naar het Dorrestein bleef als lijn 9 voortbestaan en werd nagenoeg niet gewijzigd. 's Avonds werd voortaan alleen een uur langer doorgereden.
Vanaf 9 december 2018 werden 's avonds en in het weekend de vertrektijden beter afgestemd op lijn 8 zodat een kwartiersdienst ontstond naar het gebied dat tussen beide lijnen in ligt. Hierdoor gingen alle ritten in de avond, op zaterdagmiddag en op zondagmiddag een kwartier later rijden, de eerste rit naar het station op zaterdag en zondag reed voortaan juist een kwartier eerder.