Lijn 139 Hoorn Station - Medemblik Busstation
Buslijn 139 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea |
Rijdt sinds | 22 juli 2018 |
Voorganger(s) | 139, 239 |
Frequenties
| |
Spits | 2-6x/uur (ochtend) 4x/uur (middag) |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 139 rijdt van Hoorn via Abbekerk en Opperdoes naar Medemblik.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt elk half uur naar Medemblik gereden en elke 10 minuten naar Hoorn.
Route
Halte | ||
Hoorn, Station | ||
Hoorn, Dampten | ||
Hoorn, Berkhouterweg | ||
Abbekerk, Busstation | ||
Opperdoes, Almersdorperbrug | ||
Opperdoes, Noorderpad | ||
Opperdoes, Julianastraat | ||
Opperdoes, Almereweg | ||
Opperdoes, De Oude Stiek | ||
Medemblik, Voorhamer | ||
Medemblik, Admiraliteitsweg | ||
Medemblik, Schuitevoerderslaan | ||
Medemblik, Vierkantje | ||
Medemblik, Spooksingel | ||
Medemblik, Graaf Florislaan | ||
Medemblik, Busstation |
Geschiedenis
Op 22 juli 2018 ging de volgende concessie van Noord-Holland-Noord van start. Naast de introductie van het Flexvervoer werden diverse wijzigingen in het lijnennet doorgevoerd. Op die datum werd de route van lijn 139 aangepast; de bus ging voortaan rechtstreeks via de snelweg A7 rijden en liet Zwaag voortaan links liggen. Reizigers in Zwaag kunnen gebruik maken van lijn 11. Door deze snellere route werden ook de ritten van lijn 239 overgenomen. In de spitsuren werd de frequentie verhoogd naar een kwartier- (middagspits) tot 10-minutendienst (ochtendspits) en op zaterdag werd de frequentie verhoogd naar een halfuursdienst.