Lijn 409 Heerhugowaard Station - Obdam Station
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buurtbuslijn 409 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Buurtbus |
Vereniging | De Westfries |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt sinds | 14 december 2014 |
Voorganger(s) | 161 |
Frequenties
| |
Spits | 0-1x/uur |
Dal | 0-1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 409 rijdt van Heerhugowaard via Rustenburg, Ursem en Hensbroek naar Obdam.
Dienstregeling
- Meerdere keren per dag verspringt de dienstregeling ca. 90 minuten, omdat door de lange route geen vlakke uurdienst gereden kan worden.
Route
Halte | ||
Heerhugowaard, Station | ||
Heerhugowaard, Stadshart | ||
Heerhugowaard, 't Kruis | ||
Rustenburg, Ophaalbrug | ||
Ursem, De Rustenburcht | ||
Hensbroek, Dorpshuis De Oude School | ||
Obdam, Station |
Geschiedenis
Op 15 maart 2015 werd lijn 161 omgezet in een buurtbus. Het lijnnummer werd daartoe gewijzigd naar 409 en de route werd enerzijds ingekort tot Heerhugowaard, maar anderzijds verlengd naar Obdam. Door de lange route was het echter niet mogelijk om een strakke uurdienst te rijden, maar vallen er soms gaten in de dienstregeling.
Op 22 juli 2018 ging de volgende concessie Noord-Holland Noord van start. Deze concessieovergang ging gepaard met flinke wijzigingen in het lijnennet en introductie van het Flexvervoer. Deze buurtbus tussen Heerhugowaard en Obdam bleef ongewijzigd rijden.