Lijn 239 Hoorn Station - Medemblik Busstation (2011-2018)
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 239 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord (2008-2018) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro |
Periode | 11 december 2011 t/m 21 juli 2018 |
Voorganger(s) | 139 |
Opvolger(s) | 139 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | Zie lijn 139 |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | Zie lijn 139 |
Lijn 239 reed van Hoorn via Abbekerk en Opperdoes naar Medemblik.
Route
Halte | ||
Hoorn, Station | ||
Hoorn, Dampten | ||
Hoorn, Berkhouterweg | ||
Abbekerk, Busstation | ||
Opperdoes, Almersdorperbrug | ||
Opperdoes, Noorderpad | ||
Opperdoes, Julianastraat | ||
Opperdoes, Almereweg | ||
Opperdoes, De Oude Stiek | ||
Medemblik, Voorhamer | ||
Medemblik, Admiraliteitsweg | ||
Medemblik, Schuitevoerderslaan | ||
Medemblik, Vierkantje | ||
Medemblik, Compagniesingel | ||
Medemblik, Spooksingel | ||
Medemblik, Graaf Florislaan | ||
Medemblik, Busstation |
Geschiedenis
Vanaf 11 december 2011 werd de route van lijn 139 in Hoorn via Risdam geleid. Alleen op weekdagen bleef een snellere route via de A7 rijden. Ter verduidelijking kregen deze ritten voortaan het lijnnummer 239, de route en dienstregeling wijzigden verder niet.
Op een later moment gingen de ritten op zaterdag als lijn 239 rijden.
Op 22 juli 2018 ging de volgende concessie Noord-Holland Noord van start. Deze concessieovergang ging gepaard met flinke wijzigingen in het lijnennet en introductie van het Flexvervoer. Dit lijnnummer werd op die datum opgeheven; alle ritten tussen Hoorn en Medemblik gingen voortaan als lijn 139 rijden. De route liep hierbij altijd via de snelweg en daarnaast werd de frequentie in de spitsuren verhoogd tot wel een 10-minutendienst op het drukste tijdstip.