Lijn 7 Amersfoort, Centraal Station - Vathorst
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 7 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amersfoort |
Materieel | Setra S 415 LE Business, Rošero First |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 4 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Avond (werkdagen) | 0-4x/uur |
Avond (weekend) | 0-2x/uur |
Avond (vakantie) | 0-2x/uur (zomer) |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 7 rijdt van station Amersfoort via Schothorst, station Schothorst en Zielhorst naar de wijk Vathorst in Amersfoort.
Dienstregeling
- Tot 20.00 uur wordt 4x/uur gereden.
- Na 22.30 uur wordt alleen nog tussen het centraal station en station Schothorst gereden.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Snouckaertlaan | ||
Amersfoort, Stadhuis | ||
Amersfoort, Eemplein | ||
Amersfoort, Brabantsestraat | ||
Amersfoort, Kwekersweg | ||
Amersfoort, Balladelaan | ||
Amersfoort, Sprokenpad | ||
Amersfoort, Heer Halewijnpad | ||
Amersfoort, Boomrijk | ||
Amersfoort, Keetje de Rieterf | ||
Amersfoort, Oudegein | ||
Amersfoort, Silverstein | ||
Amersfoort, Station Schothorst | ||
Amersfoort, Trompetstraat | ||
Amersfoort, Sporthal Zielhorst | ||
Amersfoort, Peutzerf | ||
Amersfoort, Tamboerijnstraat | ||
Amersfoort, De Brand | ||
Amersfoort, Heideweg | ||
Amersfoort, Finse Mark | ||
Amersfoort, Drieberg | ||
Amersfoort, Bergenboulevard | ||
Amersfoort, Riesenberg | ||
Amersfoort, Grenspolder | ||
Amersfoort, Damespolder | ||
Amersfoort, Vrouwenpolder | ||
Amersfoort, Station Vathorst |
Geschiedenis
Met ingang van 11 december 2016 nam Syntus het vervoer in de provincie Utrecht over. Lijn 7 nam per die datum de route van de voormalige lijn 4 over reed na Zielhorst voortaan door naar Vathorst i.p.v. Kattenbroek. Voortaan werd nog maar tot 20.00 uur 4x/uur gereden en ging in de zomervakantie de frequentie in de ochtendspits, vroege avond en op zaterdag omlaag naar 2x/uur. De ritten na 22.30 uur werden ingekort tot het traject tussen het centraal station en station Schothorst, waardoor Zielhorst in de late avond niet meer bediend werd.
Op 10 december 2017 werden de eerste drie ritten op maandag t/m vrijdag opgeheven, waardoor de eerste rit naar Vathorst voortaan pas een uur later reed. Ook ging de frequentie in de daluren en avondspits tijdens de zomervakantie omlaag naar 2x/uur.