Lijn 268 Giessen Randweg-Tankstation - Zaltbommel Station
Buurtbuslijn 268 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Achterhoek-Rivierenland |
Lijnsoort | Buurtbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur (belbus) |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 268 rijdt van Giessen via Poederoijen, Aalst, Nederhemert, Kerkwijk en Bruchem naar Zaltbommel.
Dienstregeling
- In de ochtendspits rijdt de eerste rit naar Zaltbommel een snellere route en rijdt bovendien een toevegoegde rit van Zaltbommel naar Giessen.
Route
Halte | ||
Giessen, Randweg-Tankstation | ||
Andel, Prinsentuin | ||
Andel, Hofflaan | ||
Andel, Julianastraat | ||
Andel, Koningin Emmastraat | ||
Andel, Huiswerf | ||
Andel, Hoge Maasdijk | ||
Poederoijen, Maarten van Rossumstraat | ||
Poederoijen, Dorpsweg | ||
Poederoijen, Maasdijk | ||
Poederoijen, Vleugeldijk | ||
Poederoijen, Meidijk | ||
Poederoijen, Capreton | ||
Aalst, Maasdijk | ||
Aalst, Kerk | ||
Aalst, E.P. van Oijenstraat | ||
Aalst, Zonnepad | ||
Aalst, Goudenregenlaan | ||
Aalst, De Rietschoof | ||
Aalst, Hamblokseweg | ||
Nederhemert, Maas Waalweg | ||
Nederhemert, Maasdijk 15 | ||
Nederhemert, Molenstraat | ||
Nederhemert, Hofstraat | ||
Nederhemert, Kapelstraat | ||
Nederhemert, Klemit (Wellseind) | ||
Delwijnen, Delwijnsestraat | ||
Kerkwijk, Molenveldweg | ||
Kerkwijk, Aalderwijksestraat | ||
Bruchem, Den Hoek | ||
Bruchem, Peperstraat | ||
Bruchem, Hogeweg | ||
Zaltbommel, Nieuwe Tijningen/Steenweg | ||
Zaltbommel, SG Cambium | ||
Zaltbommel, Kloosterwiel 62 | ||
Zaltbommel, Karstraat | ||
Zaltbommel, Rabobank | ||
Zaltbommel, Schutskooi | ||
Zaltbommel, Rotonde Hogeweg | ||
Zaltbommel, Hotel Zaltbommel | ||
Zaltbommel, Gemeentekantoor | ||
↑ | Zaltbommel, Station | |
Zaltbommel, Oude Bosscheweg | ||
Zaltbommel, Gemeentekantoor | ||
Zaltbommel, Hotel Zaltbommel | ||
Zaltbommel, Rotonde Hogeweg | ||
Zaltbommel, Van Voordenpark | ||
Zaltbommel, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 12 december 2010 werden de concessies Achterhoek en Rivierenland samengevoegd tot de concessie Achterhoek-Rivierenland. Na de aanbesteding was deze gewonnen door Arriva, die aanvankelijk alleen de busdiensten overnam. De treinen in dezelfde regio worden pas in 2013 overgenomen.
Deze lijn werd op 12 december 2010 (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Arriva. Wel ging er een belbus ging rijden in de avonduren en het weekeinde, wanneer de buurtbus niet rijdt.
Op 11 december 2016 werd de lijnvoering aangepast. Voor vertrek naar Giessen gaan alle ritten eerst een lusroute via het Van der Voordenpark rijden, zodat reizigers voor het Rivierengebied niet gedupeerd worden door werknemers op het Van der Voordenpark, omdat zij niet meer in kunnen stappen. Hiermee verdwenen tevens alle spitsvarianten, op één versnelde rit na vanuit Poederoijen in de ochtendspits.
Halte | ||
Bruchem, Hogeweg | ||
Zaltbommel, Nieuwe Tijningen/Steenweg | ||
Zaltbommel, SG Cambium | ||
Zaltbommel, Kloosterwiel 62 | ||
Zaltbommel, Steenweg | ||
Zaltbommel, Karstraat | ||
Zaltbommel, Rabobank | ||
Zaltbommel, Schutskooi | ||
Zaltbommel, Oude Bosscheweg | ||
Zaltbommel, Gemeentekantoor | ||
Zaltbommel, Hotel Zaltbommel | ||
Zaltbommel, Rotonde-Hogeweg | ||
Zaltbommel, Hotel Zaltbommel | ||
Zaltbommel, Gemeentekantoor | ||
Zaltbommel, Oude Bosscheweg | ||
Zaltbommel, Van Voordenpark | ||
Zaltbommel, Station |