Lijn 9 Dordrecht, Centrum - P+R Weeskinderendijk
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 25 jul 2017 om 12:32
Voormalige buslijn 9 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied (2007-2018) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Dordrecht |
Materieel | Taxibus, waaronder VW Transporter |
Periode | 1-1-2007 t/m 5-1-2013 |
Voorganger(s) | 23 |
Frequenties
| |
Spits | reed niet |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Koopavond | 6x/uur |
Zaterdag | 12x/uur |
Zondag | reed niet |
Koopzondag | 12x/uur |
Lijn 9 was een P+R lijn die vanaf P+R Weeskinderendijk naar het Centrum rijdt en terug. De lijn werd in opdracht van Arriva door een taxibedrijf uitgevoerd. Het vervoer op deze lijn was altijd gratis.
Route
Halte | ||
Dordrecht, P+R Weeskinderendijk | ||
Dordrecht, Maasplaza | ||
Dordrecht, Stadskantoor | ||
Dordrecht, Centrum |
Geschiedenis van lijn 9
Van 1957 tot 1970 reed lijn 9 van het Centrum via Smitshoek en Tweede Tol naar Willemsdorp, waarna de lijn werd omgenummerd naar lijn 1. In 1989 werd het lijnnummer opnieuw geïntroduceerd, nu als ringlijn Merwedeziekenhuis - Oud Krispijn - Centrum - Vogelbuurt - Land van Valk - Nieuw Krispijn - Merwedeziekenhuis, tegengesteld aan lijn 8. Na de opheffing van deze lijn keerde lijnnummer 9 pas in 2007 weer terug als het nieuwe lijnnummer van lijn 23.