Lijn 7 Münster, Kriegerweg - Gelmer
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 30 juni 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 7 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Stadtwerke Münster, RVM |
Concessie | VGM |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Münster |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 9 oktober 2016 |
Opvolger(s) | 2, 4, 7 |
Frequenties
| |
Spits | 3x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond (werkdagen) | 3x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 3x/uur |
Zaterdagavond | 3x/uur (tot 21:00) |
Zondag | 1-2x/uur |
Zondagavond | 2x/uur (tot 21:00) |
Lijn 7 reed van Kappenberger Damm via Inselbogen, Hauptbahnhof, Zentrum en Mauritz Nord naar Sudmühle of Gelmer.
Dienstregeling
- Deze lijn was volledig geïntegreerd met lijn R41 van en naar Ottmarsbocholt die werd geëxploiteerd door de RVM. Hierdoor was de dienstregeling zeer complex.
- De basisdienstregeling van maandag tot en met zaterdag bestond uit de volgende ritten:
- 1x/uur van de Kriegerstraße via Pötterhoek naar Sudmühle.
- 2x/uur van de Kriegerstraße via Gewerbegebiet Kleimannbrücke naar Gelmer.
- In de ochtendspits reden de ritten van en naar Sudmühle door van en naar Gelmer via de Hessenweg, waardoor Gelmer 3x/uur bediend werd.
- In de ochtendspits werd ook 3x/uur van en naar Ottmarsbocholt als lijn R41. De rest van de dag (ook zaterdag) werd slechts 1x/uur gereden op dit traject met uitzondering van enkele extra ritten in de middagspits.
- Zondagochtend werd 1x/uur van de Kriegerweg via Sudmühle en Pieper naar Gelmer gereden. In de andere richting werd via de Hessenweg en Sudmühle gereden, waardoor een ring door Gelmer ontstond.
- Zondagmiddag werd 1x/uur van de Kriegerweg naar Gelmer gereden, waarbij de haltes Gewerbegebiet Kleimannbrücke en Sudmühle niet werden aangedaan. Daarnaast werd er nog 1x/uur gereden van de Kriegerstraße naar Sudmühle.
- Op zondag werd het traject tussen Alexianer Werkstätten en Kriegerstraße 1x/2 uur bediend. Te Alexianer Campus bestond dan aansluiting op de belbus van en naar Ottmarsbocholt.
Route
Halte | ||
Amelsbüren, Alexianer Werkstätten | ||
Amelsbüren, Alexianer Campus | ||
Amelsbüren, Hansa Business Park | ||
Amelsbüren, Wiedau | ||
Amelsbüren, Holtschulte | ||
Münster, Getterbach | ||
Münster, Kriegerweg (gekoppeld aan lijn R41) | ||
Münster, Werneweg | ||
Münster, Brunnenweg | ||
Münster, Düesbergpark | ||
Münster, Siebenbürgenweg | ||
Münster, Oberschlesier Straße | ||
Münster, Inselbogen/Sparkassenzentrale | ||
Münster, WL BANK/IHK | ||
Münster, Kolde Ring/LVM | ||
Münster, Geiststraße | ||
Münster, Sankt Antonius Kirche | ||
Münster, Ludgeriplatz | ||
Münster, Hauptbahnhof | ||
Münster, Eisenbahnstraße | ||
Münster, Altstadt/Bült | ||
Münster, Theater Münster | ||
Münster, Lotharingerstraße | ||
Münster, Standesamt | ||
Münster, Hörstertor/Staatsarchiv | ||
Münster, Hörstertor/Standesamt | ||
Münster, Piusallee | ||
Münster, Elisabet Ney Straße | ||
Münster, Erpho Kirche | ||
Münster, Wiener Straße | ||
Münster, Schifffahrter Damm | ||
Münster, Elbestraße | ||
Münster, Kärntner Straße | ||
Münster, Pötterhoek | ||
Münster, Saarstraße | ||
Münster, Schleuse | ||
Münster, Hacklenburg | ||
Münster, Abzweig Mariendorf | ||
Münster, An der Kleimannbrücke | ||
Münster, Gewerbegebiet Kleimannbrücke | ||
Münster, An der Alten Ziegelei | ||
Münster, Jägerhäuschen | ||
Münster, Mariendorf West | ||
Münster, Im Sundern | ||
Münster, Heidehof | ||
Münster, Dyckburgstraße | ||
Münster, Windbreede | ||
Münster, Freibad Sudmühle | ||
Münster, Sudmühle | ||
Münster, Westfälisches Pferdezentrum | ||
Münster, Sudmühlenstraße | ||
Münster, Hessenbusch | ||
Münster, Hessenweg | ||
Gelmer, Pieper | ||
Gelmer, Overeskenhoek | ||
Gelmer, Ölhafen | ||
Gelmer, Rieselfelder | ||
Gelmer, Zur Eckernheide | ||
Gelmer, Schornheide | ||
Gelmer, Westerheide | ||
Gelmer, Alfersheide | ||
Gelmer, Gelmerheide | ||
Gelmer, Gelmer |
Geschiedenis
Op 10 oktober 2016 werd de gehele stadsdienst van Münster opnieuw opgezet. Lijn 7 werd inkort tot het traject tussen het Hauptbahnhof en de Kriegerweg. Het trajectdeel van en naar Gelmer en Sudmühle werd ondergebracht bij de nieuwe lijn 4 en de bediening van de haltes Pötterhoek en Kärntner Straße werd verzorgd door de nieuwe lijn 2.