Lijn 761 Amsterdam, Centraal Station - Nieuwendam
Nachtbuslijn 761 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Nachtbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | VDL Citea SLFA, Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 13 december 2015 |
Voorganger(s) | 361 |
Frequenties
| |
Maandagnacht | 1x/uur |
Dinsdagnacht | 1x/uur |
Woensdagnacht | 1x/uur |
Donderdagnacht | 1x/uur |
Vrijdagnacht | 2x/uur |
Zaterdagnacht | 2x/uur |
Zondagnacht | 1x/uur |
De lijn rijdt in de nacht na de genoemde dag(en) | |
---|---|
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
Lijn 761 rijdt van station Amsterdam Centraal via het Centrum naar stadsdeel Noord, alwaar een ronde door Nieuwendam en langs het Buikslotermeerplein wordt gereden.
Vervoersbewijs
Op deze lijn is de OV-studentenkaart géén geldig vervoersbewijs, andere abonnementen zijn wel geldig. Ook kan er alleen op saldo gereisd worden met een speciaal nachtbusproduct dat vooraf (gratis) op een OV-chipkaart geladen moet worden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station (IJzijde) | ||
Amsterdam, Centraal Station (Sint Nicolaaskerk) | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Spui | ||
Amsterdam, Rembrandtplein | ||
↓ | Amsterdam, Waterlooplein | |
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Amsterdam, IJtunnel | ||
Amsterdam, Johan van Hasseltweg | ||
Amsterdam, Merelstraat | ||
Amsterdam, Waddenweg | ||
Amsterdam, Rode Kruisstraat | ||
Amsterdam, Het Breed | ||
↑ | Amsterdam, Buikslotermeerplein | |
Amsterdam, Bakkerswaal | ||
Amsterdam, Merelstraat | ||
Amsterdam, Rode Kruisstraat | ||
Amsterdam, Nieuwe Purmerweg | ||
Amsterdam, Wervershoofstraat | ||
Amsterdam, Purmerplein | ||
Amsterdam, Purmerweg | ||
Amsterdam, Volendammerweg | ||
Amsterdam, Dijkmanshuizenstraat | ||
Amsterdam, Beemsterstraat | ||
Amsterdam, J. Drijverweg | ||
Amsterdam, Spelderholt | ||
Amsterdam, Amerbos |
Geschiedenis
Op 13 december 2015 werden alle nachtlijnen vernummerd naar een 7xx-nummer. Dientengevolge werd het lijnnummer 361 gewijzigd in 761. Verder verviel de bediening van Banne Buiksloot voor deze lijn. Hier rijdt voortaan lijn 763 (voorheen: 363).