Lijn 67 Amsterdam CS - Amstelveen Waardhuizen
Voormalige snelbuslijn 67 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Snelbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 16 oktober 1977 t/m ... |
Voorganger(s) | 67 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 67 reed van Amsterdam naar Amstelveen.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Busstation Marnixstraat (vanaf 1982) | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amstelveen, Rembrandtweg | ||
Amstelveen, Bankrashof | ||
Amstelveen, Gondel/Praam | ||
Amstelveen, Galjoen |
Geschiedenis
Op 16 oktober 1977 werd de route van lijn 67 doorgetrokken naar het eerste deel van de nieuwe woonwijk Waardhuizen-Zuid. Het eindpunt kwam te liggen ter hoogte van de Gondel.
Vanaf 13 oktober 1980 ging de lijn ook in de avonduren en op zondag elk half uur rijden, omdat het aantal reizigers in de woonwijk Waardhuizen steeds verder bleef groeien en de reeds bestaande lijnen langzamerhand te maken kregen met capaciteitsproblemen.
Op 1 juni 1986 werd de route van deze lijn doorgetrokken naar het nieuwe eindpunt Galjoen, in Waardhuizen-Zuid. Hiermee kreeg de nieuwe bebouwing in Waardhuizen direct een busverbinding met een frequente dienstregeling.