Lijn N72 Amsterdam Centraal Station - Schiphol Plaza / NS
Voormalige nachtbuslijn N72 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden (2008-2017) |
Lijnsoort | Nachtbus |
Materieel | MAN Lion's City TÜ |
Periode | 9 december 2007 t/m 12 december 2009 |
Voorganger(s) | 271 |
Opvolger(s) | N71, N88 |
Frequenties
| |
Maandagnacht | 1x/uur |
Dinsdagnacht | 1x/uur |
Woensdagnacht | 1x/uur |
Donderdagnacht | 1x/uur |
Vrijdagnacht | 1-2x/uur |
Zaterdagnacht | 1-2x/uur |
Zondagnacht | 1x/uur |
De lijn reed in de nacht na de genoemde dag(en) |
---|
Lijn N72 reed van Amsterdam via Amstelveen, Uithoorn en Aalsmeer naar Schiphol.
In de vrijdag- en zaterdagnacht werd 1x/uur het hele traject gereden en 1x/uur tot Aalsmeer. De terugritten naar Amsterdam reden dan maar 1x/uur. In de overige nachten werd in beide richtingen 1x/uur gereden. De laatste rit terug naar Amsterdam reed in Aalsmeer ook via de Bloemenveiling.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Nieuwezijds Kolk | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Westermarkt | ||
Amsterdam, Marnixstraat | ||
Amsterdam, Elandsgracht | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Museumplein | ||
Amsterdam, Jacob Obrechtstraat | ||
Amsterdam, Emmastraat | ||
Amsterdam, Valeriusplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Stadionplein | ||
Amsterdam, IJsbaanpad | ||
Amsterdam, Station Amtelveenseweg | ||
Amsterdam, VU/Medisch Centrum | ||
Amsterdam, Koenenkade | ||
Amsterdam, Van Nijenrodeweg | ||
Amstelveen, Kalfjeslaan/Amstelveenseweg | ||
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, Dijkgravenlaan | ||
Amstelveen, Kruiskerk | ||
Amstelveen, Heemraadschapslaan | ||
Amstelveen, Busstation | ||
Amstelveen, Hueseplein | ||
Amstelveen, Doctor Plesmansingel | ||
Amstelveen, Sportlaan | ||
Amstelveen, Startbaan | ||
Amstelveen, Grote Beer | ||
Amstelveen, Poortwachter | ||
Amstelveen, Zagerij | ||
Amstelveen, Nesserlaan | ||
Amstelveen, Gieterij | ||
Bovenkerk, Zetterij | ||
Bovenkerk, Noorddammerweg | ||
Amstelveen, Noorddammerweg | ||
Amstelveen, Westwijkplein | ||
Amstelveen, B.V. Suttnerlaan | ||
Amstelveen, Hammerskjoldsingel | ||
Amstelveen, Burg. Wiegelweg | ||
Amstelveen, J.C. van Hattumweg | ||
Amstelveen, Zijdelweg | ||
Amstelveen, Christinahoeve | ||
Amstelveen, Hoeve Brasil | ||
Uithoorn, Willem Klooslaan | ||
Uithoorn, Heijermanslaan | ||
Uithoorn, Romeflat | ||
Uithoorn, Achterberglaan | ||
Uithoorn, Alfons Arienslaan | ||
Uithoorn, Busstation | ||
Uithoorn, Watsonweg/Zijdelweg | ||
Uithoorn, Noorddammerweg | ||
Uithoorn, Poelweg | ||
Aalsmeer, Betula | ||
Aalsmeer, Cotoneaster | ||
Aalsmeer, BVFH Platanus | ||
Aalsmeer, BVFH Hoofdingang | ||
Aalsmeer, BVFH ingang B4-B5 | ||
Aalsmeer, BVFH C3-C4 | ||
Aalsmeer, BVFH C1-D3 | ||
Aalsmeer, P.F. van Sieboldlaan | ||
Aalsmeer, Endelstraat | ||
Aalsmeer, Zwarteweg | ||
Aalsmeer, Gloxiniastraat | ||
Aalsmeer, Hortensiaplein | ||
Aalsmeer, Drie Kolommenplein | ||
Aalsmeer, TV-studio | ||
Aalsmeerderbrug, Aalsmeerderbrug | ||
Schiphol-Rijk, Beechavenue | ||
Rozenburg, Aalsmeerderweg | ||
Rozenburg, Van Zanten | ||
Rozenburg, Kruisweg | ||
Schiphol-Zuid, P30 | ||
Schiphol-Zuid, Valkweg | ||
Schiphol-Zuid, Toekanweg | ||
Schiphol-Zuid, Uiverweg | ||
Schiphol-Centrum, Schipholgebouw | ||
Schiphol-Centrum, P12/Vrachtgebouw | ||
Schiphol-Centrum, Martinair | ||
Schiphol-Centrum, Skyport | ||
Schiphol-Centrum, Plaza/NS |
Geschiedenis
Bij aanvang van de nieuwe concessie Amstelland-Meerlanden op 9 december 2007 werd de voormalige lijn 271 vernummerd naar N72, zodat alle nachtbussen in de N-serie genummerd waren. Vanaf het Hortensiaplein in Aalsmeer ging de lijn bovendien verder rijden naar Schiphol en niet ten laatste ging de lijn ook in de terugrichting 1x/uur rijden. Tussen Amsterdam en Amstelveen bleef de route vrijwel gehandhaafd.
Op 13 december 2009 werd deze nachtbus opgeheven. Tussen Amsterdam en Aalsmeer ging de nieuwe lijn N71 rijden en tussen Schiphol en Aalsmeer ging de nieuwe lijn N88 rijden.
- Voormalige lijn 72
- Voormalige buslijnen
- Voormalige nachtbus
- Concessie Amstelland-Meerlanden (2008-2017) (voormalige lijnen)
- Plaats Amsterdam
- Station Amsterdam Centraal
- Amsterdam Dam
- Amsterdam Busstation Elandsgracht
- Amsterdam Haarlemmermeerstation
- Amsterdam Amstelveenseweg
- Plaats Amstelveen
- Amstelveen Busstation
- Amstelveen Poortwachter
- Plaats Uithoorn
- Uithoorn Busstation
- Plaats Aalsmeer
- Aalsmeer Hortensiaplein
- Plaats Schiphol
- Schiphol P30
- Station Schiphol Airport