Lijn 71 Nieuwegein Stadscentrum - Doorn Huis Doorn
Buslijn 71 | |
Vervoerder(s) | U-OV (Qbuzz) |
Concessie | Regio Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 8 december 2013 |
Voorganger(s) | 71 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 0-2x/uur |
Dal | 0-2x/uur |
Avond | 0-2x/uur |
Avond (vakantie) | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 71 rijdt van Nieuwegein via Utrecht Hoograven, De Uithof en Zeist naar station Driebergen-Zeist. In de middag en de beide spitsen wordt 2x/uur van/naar Doorn gereden, twee ochtendspitsritten starten in Amerongen. 's Avonds wordt, uitsluitend buiten de vakanties, tussen Nieuwegein en station Driebergen-Zeist gereden.
De spitsverdichtingsritten rijden in de ochtendspits van station Driebergen-Zeist naar Rijnsweerd Noord. In de avondspits rijden ze van Rijnsweerd Noord naar station Driebergen-Zeist. Tussen Driebergen-Zeist en Nieuwegein wordt in de spitsrichting een kwartiersdienst gevormd met lijn 271.
Vanuit Nieuwegein en Utrecht wordt op station Driebergen-Zeist aansluiting geboden op de intercity naar Arnhem en Nijmegen en v.v.
Route
Halte | ||
Nieuwegein, Stadscentrum | ||
Nieuwegein, Stadshuis | ||
Nieuwegein, Wenkebachplantsoen | ||
Nieuwegein, Zorgcentrum Zuilenstein | ||
Nieuwegein, Orpheuslaan | ||
Nieuwegein, Blauwe Brug | ||
Nieuwegein, Huis de Geer | ||
Nieuwegein, Remiseweg | ||
Utrecht, P+R Westraven | ||
Utrecht, Kanaleneiland Zuid | ||
Utrecht, Europaplein (Beneluxlaan) | ||
Utrecht, Socrateslaan | ||
Utrecht, 't Goylaan | ||
Utrecht, Rijnsweerd Noord | ||
Utrecht, Rijnsweerd Zuid | ||
Utrecht, Botanische Tuinen | ||
Utrecht, Heidelberglaan | ||
Utrecht, AZU | ||
Utrecht, WKZ | ||
De Bilt, De Biltsche Hoek | ||
De Bilt, Amersfoortseweg | ||
Zeist, Jordanlaan/Kroostweg | ||
Zeist, Sanatoriumlaan | ||
Zeist, Griftlaan | ||
Zeist, Van Renesselaan | ||
Zeist, Het Rond | ||
Zeist, Molenweg | ||
Zeist, Heideweg | ||
Zeist, Nieuw Beerschoten | ||
Driebergen, Station Driebergen-Zeis | ||
Driebergen, Loolaan/A12 | ||
Driebergen, Beukenstein | ||
Driebergen, Rijsenburg | ||
Driebergen, Traay | ||
Driebergen, Hoge Steeg | ||
Driebergen, Akkerweg | ||
Doorn, Boswijklaan | ||
Doorn, Beukenlaan | ||
Doorn, Stamerweg | ||
Doorn, Woestduinlaan Zuid | ||
Doorn, Berkenweg | ||
Doorn, Centrum | ||
Doorn, Huis Doorn | ||
Doorn, Het Zonnehuis | ||
Doorn, Sandenburg | ||
Doorn, Sonora | ||
Leersum, Hoogstraat | ||
Leersum, Donderberg | ||
Leersum, Lomboklaan | ||
Leersum, De Schermerij | ||
Leersum, Halfeiken | ||
Leersum, Genista | ||
Amerongen, Galak | ||
↑ | Amerongen, Dorp |
Geschiedenis
Tot 8 december 2013 reed lijn 71 tussen Nieuwegein en station Driebergen-Zeist. Met ingang van 14 december 2014 werd de frequentie van Nieuwegein naar Driebergen in de ochtendspits en van Driebergen naar Nieuwegein in de avondspits verlaagd naar 2x/uur. De spitsverdichtingsritten werden vanaf dat moment door de nieuwe lijn 271 gereden. Ook werden met ingang van deze dag twee extra versterkingsritten toegevoegd die tussen station Driebergen-Zeist en Rijnsweerd Noord kort voor de reguliere bus uit rijden.