Lijn 167 Strijen Julianastraat - Rotterdam Zuidplein
Buslijn 167 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 30 mei 1999 |
Voorganger(s) | 167 |
Frequenties
| |
Spits | 0-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 167 rijdt van Strijen via Maasdam, Puttershoek, Blaaksedijk en busstation Heinenoord naar Rotterdam.
Van maandag t/m vrijdag overdag, op zaterdagochtend vroeg, in de avonduren en zondag de gehele dag wordt alleen tussen Strijen en Heinenoord gereden. In de avonduren en op zondag wordt ook via Puttershoek en de Blaaksedijk gereden.
Route
Halte | ||
Strijen, Julianastraat | ||
Strijen, Politiebureau | ||
Strijen, Boompjesstraat | ||
Strijen, Leeuwerikstraat | ||
Strijen, Nieuwestraat | ||
Strijen, Boomgaard | ||
Cillaarshoek, Hoekseweg | ||
Maasdam, 's-Gravendeelseweg | ||
Maasdam, Lageweg | ||
Maasdam, Gemeentehuis | ||
Puttershoek, De Grienden | ||
Puttershoek, Sportlaan | ||
Puttershoek, Kastanjelaan | ||
Puttershoek, G. de Voslaan | ||
Puttershoek, Suikerfabriek | ||
Puttershoek, De Tol | ||
Blaaksedijk, Oost | ||
Heinenoord, Mollekade | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Rotterdam, Vaanweg | ||
Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Deze lijn is ontstaan op 30 mei 1999 toen de lijn niet meer van/naar Barendrecht ging rijden maar van/naar Rotterdam.
Op 1 januari 2008 ging de concessie Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee over naar Arriva, die zij in de zomer van 2007 gewonnen had op basis van uitbreiding van de dienstregeling en inzet van nachtbussen.
De dienstregeling bleef grotendeels ongewijzigd, alleen de frequentie op zondagochtend werd vanaf die datum verhoogd naar 1x/uur.
Op 25 januari 2015 werd de lijn flink aangepast. Van maandag t/m zaterdag overdag ging de lijn na Maasdam rechtstreeks via de provincialeweg naar Heinenoord rijden. De route door Puttershoek bleef op deze momenten wel bestaan voor lijn 166. In de avonduren en op zondag vonden geen wijzigingen plaats en bleef de oude route en dienstregeling bestaan.