Lijn 168 Dordrecht Centraal Station - Rotterdam Zuidplein
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 25 aug 2015 om 09:37
Buslijn 168 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 1 juli 2012 |
Voorganger(s) | 168 |
Frequenties
| |
Spits | 0-2x/uur |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 168 rijdt van Dordrecht via 's-Gravendeel, Maasdam en Heinenoord naar Rotterdam.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 2x/uur van Dordrecht naar Rotterdam gereden en in de middagspits wordt 2x/uur van Rotterdam naar Dordrecht gereden.
Route
Halte | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Leerpark | ||
Dordrecht, Kiltunnel | ||
's-Gravendeel, H. Hamerstraat | ||
's-Gravendeel, Weegje | ||
's-Gravendeel, Smidsweg | ||
's-Gravendeel, Maasdamseweg | ||
Maasdam, Provinciale Weg | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Rotterdam, Vaanweg | ||
Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Op 1 juli 2012 werd de voormalige lijn 168 doorgetrokken van Heinenoord naar Rotterdam Zuidplein en ging voortaan ook via 's-Gravendeel en alleen nog in de spitsrichting rijden ('s ochtends naar Rotterdam en 's middags naar Dordrecht). De ritten in de tegenspitsrichting tussen Dordrecht en Heinenoord v.v. werden overgenomen door de nieuwe lijn 178, die de oude route over de Provincialeweg bleef rijden.
Vanaf 23 augustus 2015 rijdt deze lijn niet meer via Ziekenhuis Dordwijk.