Lijn 16 Amsterdam Haarlemmermeerstation - Wilnis Raadhuis
Voormalige buslijn 16 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amstelland-Meerlanden, Utrecht-West |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Voorganger(s) | 6 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 3x/dag (per richting) |
Zondag | reed niet |
Lijn 16 reed van Amsterdam via Amstelveen, Uithoorn en Mijdrecht naar Wilnis.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Koenenkade | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan | ||
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Amstelveen, Pijnacker | ||
Amstelveen, Nesserlaan | ||
Amstelveen, Christinahoeve | ||
Uithoorn, Wieger Bruinelaan | ||
Uithoorn, Busstation | ||
Mijdrecht, Derde Zijweg | ||
Mijdrecht, Hofland | ||
Mijdrecht, Dr. v/d Berglaan | ||
Mijdrecht, Bozenhoven | ||
Wilnis, Veldzijdebrug | ||
Wilnis, Raadhuis | ||
Wilnis, Veenzijde | ||
Wilnis, Raadhuis |
Geschiedenis
Op 3 juni 1973 fuseerden de NBM en Maarse en Kroon tot het nieuwe Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 6 werd gesplitst in de nieuwe lijnen 6 en 16. Onder hetzelfde lijnnummer werd nog steeds de basisdienst gereden tussen Amsterdam en Woerden en onder dit lijnnummer werden voortaan de versterkingsritten Amsterdam - Wilnis gereden.
Op 17 oktober 1976 vervielen alle ritten die op zaterdag werden gereden.
In de dienstregeling 1979/1980 werd op zaterdag nog slechts 3x per richting in de middag gereden tussen 14.00 en 16.00.