Lijn 50 Heerlen Busstation/NS - Maastricht Busstation
Voormalige buslijn 50 | |
Vervoerder(s) | VSL (1982 - 1995), Hermes (1995 - 2006) |
Concessie | Zuid-Limburg (2002-2006) |
Regio's | Maastricht/Heuvelland, Parkstad |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 24 mei 1982 t/m 9 december 2006 |
Voorganger(s) | 16 |
Opvolger(s) | geen |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 22:20) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 50 reed van Heerlen via Kunrade, Voerendaal, Klimmen, Hulsberg, Valkenburg, Broekhem, Houthem en Meerssen naar Maastricht.
Route
Halte | ||
Heerlen, Busstation/NS | ||
Heerlen, Stadsschouwburg/Apollolaan | ||
Heerlen, Douvenrade | ||
Heerlen, Valkenburgerweg/Pijnsweg | ||
Heerlen, Hogeschool Zuyd | ||
Heerlen, Sintermeertencollege | ||
Kunrade, Kunderveld | ||
Kunrade, Heerlerweg | ||
Kunrade, Kunderlinde | ||
Voerendaal, Kapel | ||
Klimmen, Barrier | ||
Klimmen, Klimmenderstraat/Putweg | ||
Klimmen, Centrum | ||
Klimmen, Klimmenderstraat/Overheek | ||
Klimmen, Overheek | ||
Hulsberg, Klimmenerweg | ||
Hulsberg, Schoolstraat 44 | ||
Hulsberg, Centrum | ||
Hulsberg, Eikske | ||
Hulsberg, Zendmast | ||
Valkenburg, Emmaberg | ||
Valkenburg, Nieuweweg | ||
Valkenburg, Geneindestraat | ||
Broekhem, Kerk | ||
Broekhem, Geerlingshof | ||
Strabeek, Kapel | ||
Houthem, Sint Gerlach 2 | ||
Houthem, Sint Gerlach/Stationsweg | ||
Houthem, Vroenhof 40 | ||
Houthem, Vroenhof/Stevensweg | ||
Meerssen, Eikendael | ||
Meerssen, Volderstraat | ||
Meerssen, Beekstraat/Gasthuisstraat | ||
Meerssen, Stationsstraat | ||
Meerssen, Stationsstraat/Molenveldweg | ||
Rothem, Tussen de Bruggen | ||
Rothem, Kruispunt | ||
Maastricht, Mariënwaard | ||
Maastricht, Kemenadeplein | ||
Maastricht, Meersenerweg 71 | ||
Maastricht, Bosscherweg/Noorderbrug | ||
Maastricht, Boschstraat | ||
Maastricht, Markt | ||
Maastricht, Wilhelminasingel | ||
Maastricht, Busstation/NS | ||
Maastricht, Wilhelminasingel | ||
Maastricht, Avenue Ceramique/Sphinxlunet | ||
Maastricht, Bonnenfantenmuseum | ||
Maastricht, Randwijcksingel/Limburglaan | ||
Maastricht, Paul Henri Spaakplein | ||
Maastricht, Forum MECC | ||
Maastricht, Academisch Ziekenhuis |
Geschiedenis
Op 24 mei 1982 werd ook bij de VSL de Mobilofoon geïntroduceerd. Dit systeem kan echter geen dubbele lijnnummers verwerken, daarom werd deze introductie meteen aangegrepen om de oerwoud van lijnnummers aan te pakken. De oude lijn 16 ging voortaan rijden onder het nieuwe lijnnummer 50.
In de dienstregeling 1982/1983 werd dagelijks 1x/uur over het hele traject gereden, in de late avonduren slechts 1x per 2 uur. In de (brede) spitsuren en op zaterdagmiddag werd tussen Heerlen en Hulsberg elk half uur gereden, enkele van deze ritten reden op onregelmatige tijden naar De Heek.
Vanaf 2 juni 1985 ging de lijn in Maastricht via het Centrum rijden (Markt/Noorderbrig) i.p.v. de Franciscus Romanusweg. Ook gingen van maandag t/m zaterdag overdag extra ritten rijden tussen Heerlen en Arensgenhout, zodat op dat traject grotendeels elk half uur werd gereden.
In de dienstregeling 1997/1998 kreeg de lijn gezelschap van lijntaxi 650, deze ging de minder rendabele ritten vervangen.
Op maandag t/m vrijdag reed de lijntaxi vanaf 19.30 van Heerlen naar Maastricht, de retourritten reden pas vanaf Hulsberg, uitgezonderd de laatste rit rond 22.30. Op zaterdagochtend reed 7.30 en 10.30 de lijntaxi tussen Heerlen en Hulsberg met aansluiting op de reguliere bus en vanaf 19.30 reed de lijntaxi weer het hele traject. Op zondagochtend en zondagavond reed de lijntaxi ook weer over het hele traject.
Vanaf 24 mei 1998 gingen twee ritten in de ochtendspits komende uit Heerlen doorrijden naar het Academisch Ziekenhuis. In de vakantieperioden reed slechts één rit verder naar het Ziekenhuis. In 2004 waren deze ritten alweer opgeheven.
Op 9 januari 2005 vond een flinke routewijziging plaats. Voortaan ging de lijn vanaf Hulsberg via Voerendaal naar Heerlen rijden i.p.v. Nuth en Hoensbroek. Ook nam deze lijn alle tussenritten op het traject Heerlen - Hulsberg van lijn 52 over.
Per 10 december 2006 ging een nieuwe concessie Zuid-Limburg van start, die ontstaan was door samenvoeging van de drie bestaande concessies in Zuid-Limburg. Deze was gewonnen door nieuwkomer Veolia Transport.
Deze lijn werd toen opgeheven. Tussen Heerlen en Hulsberg was lijn 52 nog een alternatief, die voortaan weer elk half uur ging rijden. Tussen Hulsberg en Valkenburg moesten reizigers voortaan reizen met lijn 36 en tussen Valkenburg en Maastricht moesten reizigers voortaan gebruik maken van de trein. Voor de lintbebouwing in Broekhem kwam aanvankelijk geen alternatief.
Voormalige route(s)
Voormalige route naar De Heek (1982)
Halte | ||
Klimmen, Overheek | ||
De Heek, De Heek | ||
De Heek, Heekerhöfke |
Voormalige route naar Arensgenhout
Halte | ||
Hulsberg, Schoolstraat 44 | ||
Hulsberg, Centrum | ||
Hulsberg, Diepestraat/Eikske | ||
Arensgenhout, Diepestraat/Mesweg | ||
Hulsberg, Eikske | ||
Hulsberg, Zendmast |