Lijn 62 Loppersum Station - Uithuizen Station
Voormalige belbuslijn 62 | |
Vervoerder(s) | UVO/Van Dijk |
Concessie | Kleinschalig OV Groningen-Drenthe |
Lijnsoort | LijnBelBus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | ... t/m 13 december 2014 |
Opvolger(s) | 562 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur (vaste lijndienst) |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/dag (niet op zaterdag) |
Zaterdag | 5x/dag |
Zondag | reed niet |
Lijn 62 reed van Loppersum via Westeremden, Garsthuizen, Eppenhuizen en Zandeweer naar Uithuizen.
Route
Halte | ||
Loppersum, Station | ||
Loppersum, Stork | ||
Westeremden, Fiveldijk | ||
Westeremden, Molenweg | ||
Westeremden, Kerk | ||
Westeremden, Molenweg | ||
Westeremden, Moeke's Hoes | ||
Garsthuizen, Coolmanspad | ||
Garsthuizen, Smydingheweg 29 | ||
Garsthuizen, Kerk | ||
Garsthuizen, Kraaibek | ||
Eppenhuizen, Kerk | ||
Zandeweer, Molen | ||
Zandeweer, Hoofdstraat | ||
Doodstil, Veilingweg | ||
Uithuizen, Havendwarsweg | ||
Uithuizen, J. Cohenstraat | ||
Uithuizen, Wilgenbos | ||
Uithuizen, Geraldadrift | ||
Uithuizen, De Laan | ||
Uithuizen, Station |
Geschiedenis
Deze Belbus reed ook al in de GADO Dienstregeling 1992/1993, er werden toen van maandag t/m vrijdag in de ochtendspits enkele vaste ritten gereden van Uithuizen naar Loppersum, en één vaste rit terug. Daarnaast was er in de ochtend in elke richting nog een rit die besproken moest worden. In de middag werd er elk uur gereden als men telefonisch had gereserveerd. Op zaterdag werden er vier ritten geboden.
In de GADO Dienstregeling 1994/1995 werd deze lijn als vast lijn gereden, van maandag t/m vrijdag werden er in de ochtend drie ritten gereden. En in de middag waren er vier ritten.
Op 5 januari 2014 vervielen alle routevarianten en ging de lijn op maandag t/m vrijdag overdag 1x/uur het hele traject rijden, hetzij dat de ritten in de daluren gereserveerd moesten worden.
Op 14 december 2014 werd de lijnnummer van de buurtbussen vereenvoudigd zodat ze allemaal in dezelfde lijnnummerreeks vielen. Het lijnnummer werd op die datum gewijzigd naar 562. De route bleef grotendeels ongewijzigd, maar voortaan werd niet meer gereden op zaterdag.