Lijn 172 Rotterdam Zuidplein - Oud-Beijerland Winkelcentrum
Buslijn 172 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 3-6x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur (vanaf 13.45 uur) |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 172 rijdt van het Zuidplein in Rotterdam rechtstreeks naar Oud-Beijerland en rijdt hier vervolgens een lusroute linksom, om vervolgens weer rechtstreeks naar het Zuidplein terug te rijden.
In de ochtendspits wordt 3x/uur naar Oud-Beijerland en 6x/uur naar Rotterdam gereden, in de avondspits rijdt lijn 172 4x/uur. Alle ritten tussen 6.45 en 9.15 uur rijden via industrieterrein De Bosschen.
In de ochtendspits starten enkele ritten bij de halte Poortwijkl, in de middagspits eindigen enkele ritten bij deze halte in Oud-Beijerland.
Lijn 171 rijdt deze route in de andere richting.
Route
Halte | ||
↓ | Rotterdam, Zuidplein | |
↓ | Oud-Beijerland, Poortwijk | |
Oud-Beijerland, J. v.d. Heijdenstraat | ||
Oud-Beijerland, De Bosschen | ||
Oud-Beijerland, L.J. Costerstraat | ||
Oud-Beijerland, Diepenhorstsingel | ||
Oud-Beijerland, Bierkade | ||
Oud-Beijerland, Vierwiekenplein | ||
Oud-Beijerland, Spuioeverweg | ||
Oud-Beijerland, Zoomwijcklaan | ||
Oud-Beijerland, Winkelcentrum | ||
Oud-Beijerland, Zinkweg | ||
Oud-Beijerland, De Egmontshof | ||
Oud-Beijerland, Rembrandtstraat | ||
Oud-Beijerland, Maseratilaan | ||
Oud-Beijerland, Croonenburgh | ||
Oud-Beijerland, Sportlaan | ||
↓ | Oud-Beijerland, Poortwijk | |
↓ | Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de ZWN.
In de dienstregeling 1997/1998 werd op maandag t/m zaterdag overdag een basisuurdienst gereden. In de ochtendspits werd tot wel 3x/uur extra gereden naar Rotterdam en in de middagspits werd 4x/uur over het hele traject gereden. Op zondag werd slechts 4x/dag (1x per 2 uur) gereden.
Vanaf 31 augustus 2014 ging deze lijn ook op zondag 1x/uur rijden tussen ongeveer 10:20 en 17:00.