Lijn 77 Alphen aan den Rijn, Station - Ridderveld
Voormalige buslijn 77 | |
Vervoerder(s) | ZWN (... - 1999), Connexxion (1999 - ...) |
Concessie | Duin- en Bollenstreek/Leiden Rijnstreek/Midden-Holland |
Regio | Midden-Holland |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Van Hool A300 Hybrid |
Periode | ... t/m 8 december 2012 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 77 reed van station Alphen aan den Rijn een lusroute via de Zeeheldenbuurt, Ridderveld West, Herenhof, Ridderveld Oost en het Centrum.
In de avonduren en op zondag reden de bussen vanaf de halte Rijsenburg rechtstreeks naar de Ridderhof via de Troubadourweg.
Route
Halte | ||
Alphen a/d Rijn, Station | ||
Alphen a/d Rijn, Centrum Hoge Zijde | ||
Alphen a/d Rijn, Van Nesstraat | ||
Alphen a/d Rijn, Zoutmanstraat | ||
Alphen a/d Rijn, Albert Schweitzerbrug | ||
Alphen a/d Rijn, Eisenhowerlaan | ||
Alphen a/d Rijn, Concertweg | ||
Alphen a/d Rijn, Stortemelk | ||
Alphen a/d Rijn, Haringvliet | ||
Alphen a/d Rijn, IJzerweg | ||
Alphen a/d Rijn, Poortwachter | ||
Alphen a/d Rijn, Zadelmaker | ||
Alphen a/d Rijn, Het Oude Ambacht | ||
↓ | Alphen a/d Rijn, Busstation Herenhof | |
Alphen a/d Rijn, Havixhorst | ||
Alphen a/d Rijn, Loenhorst | ||
Alphen a/d Rijn, Aalhorst | ||
Alphen a/d Rijn, Rijsenburg | ||
Alphen a/d Rijn, Aardster | ||
Alphen a/d Rijn, Paddestoelweg | ||
Alphen a/d Rijn, Haagwinde | ||
Alphen a/d Rijn, Akkerwinde | ||
Alphen a/d Rijn, Grashof | ||
Alphen a/d Rijn, Klaverhof | ||
Alphen a/d Rijn, Saffierstraat | ||
Alphen a/d Rijn, Giessenburg | ||
Alphen a/d Rijn, Troubadourweg | ||
Alphen a/d Rijn, Ridderhof | ||
Alphen a/d Rijn, Flat Meerzicht | ||
Alphen a/d Rijn, Sportlaan | ||
Alphen a/d Rijn, Meerkoetstraat | ||
Alphen a/d Rijn, Lijsterlaan | ||
↓ | Alphen a/d Rijn, De Aarhof | |
Alphen a/d Rijn, Castellumstraat | ||
Alphen a/d Rijn, Station |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de ZWN.
In de dienstregeling 1996/1997 werd van maandag t/m zaterdag overdag 2x/uur de hele route gereden. In de ochtendspits werd zelfs 4x/uur vanaf Busstation Herenhof naar station Alphen aan den Rijn gereden. In de avonduren en op zondag werd 1x/uur het hele traject gereden, aangevuld met 1x/uur vanaf de Poortwachter en naar het Station. De route in het centrum (rijdende richting Ridderveld) verliep destijds nog via de Castellumstraat, Burg. Visserspark en de Ambonstraat.