Lijn 37 Sittard Station - Heerlen Station
Buslijn 37 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 37 rijdt van Sittard via Doenrade, Merkelbeek en Brunssum naar Heerlen.
Op zondag en op zaterdagochtend en -avond rijdt lijn 37 vanuit Sittard maar tot Brunssum en gaat daar dan verder als lijn 36.
Route
Halte | ||
Sittard, Busstation | ||
Sittard, Stadsschouwburg | ||
Sittard, Stadhuis | ||
Sittard, Beukeboom | ||
Sittard, Irenelaan | ||
Sittard, Leyenbroek / Kerk | ||
Munstergeleen, Watersley | ||
Windraak, Windraak | ||
Doenrade, Valderensweg | ||
Doenrade, Kluisstraat / Zwarte Graaf | ||
Doenrade, Klein Doenraderweg / Groenhaagweg | ||
Merkelbeek, Haagstraat / Groenhaagweg | ||
Merkelbeek, Steenweg | ||
Merkelbeek, Rabobank | ||
Brunssum, Loogstraat | ||
Brunssum, Kennedylaan / Europalaan | ||
Brunssum, Merkelbeekstraat / Kennedylaan | ||
Brunssum, Kennedylaan / Winkelcentrum | ||
Brunssum, Kennedylaan 20 | ||
Brunssum, Sint Gregoriuskerk | ||
Brunssum, Wilhelminastraat | ||
Brunssum, Egge | ||
Brunssum, Schuttersveld | ||
Brunssum, Prins Hendrikplein / Bodemplein | ||
Brunssum, Langeberg | ||
Brunssum, Zeekoelen | ||
Heerlen, Schaapskooiweg | ||
Heerlen, Heksenberg / Kerk | ||
Heerlen, Sittarderweg 152 | ||
Heerlen, Sittarderweg / Kerk | ||
Heerlen, Sittarderweg / CBS | ||
Heerlen, Busstation |
Geschiedenis
Lijn 37 rijdt al decennialang bij de verschillende vervoerders in de regio Zuid-Limburg. Aanvankelijk bij de VSL, later bij Hermes en daarna bij Veolia Transport.
Op 10 december 2006 ging de concessie over naar Veolia Transport, de route (behoudens een enkele haltenaamswijziging) en frequentie wijzigden niet, de minder rendabele ritten gingen met een taxibusje rijden.
Op 1 november 2009 moest enorm bezuinigd worden in deze concessie, daarop reden lijn 37 (en lijn 36) op zaterdagochtend, zaterdagavond en zondag de gehele dag maar tot Brunssum Wilhelminastraat en gingen daar verder als lijn 36 (of lijn 37) naar Sittard, doorgaande reizigers konden overstappen op de stadsbus naar Heerlen.