Lijn 82 Roermond Station - Weert Station
Buslijn 82 | |
Vervoerder(s) | Veolia |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 82 rijdt van Roermond via Baexem, Heythuysen, Leveroy en Eind naar Weert.
In vakantieperioden, 's avonds en in het weekend rijdt lijn 82 alleen tussen Weert en Heythuysen. Vanaf Heythuysen rijdt lijn 82 rechtstreeks door als lijn 175 naar Roermond, rechtstreeks via de Hornerheide en Horn. Reizigers voor Baexem moeten in Heythuysen overstappen op ringlijn 176 naar Baexem en Roermond. Reizigers kunnen ook overstappen op ringlijn 182 welke Roggel, Haelen, Buggenum en Horn naar Roermond rijdt.
Route
Halte | ||
Roermond, Station | ||
Roermond, Wilhelminaplein | ||
Roermond, Wilhelminasingel | ||
Roermond, Hatenboer / De Weerd | ||
Baexem, Rijksweg | ||
Baexem, Dorpsstraat / Tramweg | ||
Baexem, Kennedystraat | ||
Baexem, Café Schrooyen | ||
Heythuysen, Huize Sint Charles | ||
Heythuysen, Garage Gielen | ||
Heythuysen, Oude Trambaan | ||
Heythuysen, Biesstraat / Dorpsstraat | ||
Heythuysen, Zadelmakerslaan | ||
Heythuysen, SG Sint Ursula | ||
Heythuysen, Tienderweg | ||
Heythuysen, Noorderbaan | ||
Heythuysen, Maxet | ||
Leveroy, Kerk | ||
Leveroy, Dorpsstraat | ||
Leveroy, Deckersstraat | ||
Leveroy, Wellenstein | ||
Eind, Eind 27 | ||
Eind, Sint Gerardusstraat | ||
Eind, Openluchtmuseum | ||
Eind, Brug | ||
Nederweert, Sint Rochusstraat | ||
Nederweert, Lindenstraat | ||
Weert, Marconilaan | ||
Weert, Kelvinstraat | ||
Weert, Ringbaan Oost | ||
Weert, Overweertstraat 133 | ||
Weert, Overweertstraat 17 / 26 | ||
Weert, Graafschap Hornelaan | ||
Weert, Ziekenhuis | ||
Weert, Emmasingel / Maaspoort | ||
Weert, Station |
Geschiedenis
Op 10 december 2006 nam Veolia Transport de concessie Noord- en Midden-Limburg over van de vroegere vervoerder Hermes. Vanaf 10 december 2006 reed lijn 82 alleen tussen Roermond en Leveroy, waarmee de doorgaande verbinding (die voorheen door lijn 74 gereden werd) tussen Roermond en Weert verbroken. Tussen Weert, Nederweert en Leveroy reden de buslijn lijn 87 en lijn 174 (vanaf 6 januari 2007 als 574).
Het regende klachten bij Veolia Transport[1], omdat de verbinding Weert - Roermond vele malen langzamer was geworden en overstappen sterk verslechterd waren. Daartoe wijzigde Veolia Transport vanaf 25 maart 2007 de dienstregeling. Lijn 82 werd op 25 maart 2007 samen met de lijnen 87 en 574 samengevoegd tot een nieuwe lijn 82 tussen Roermond, Heythuysen, Leveroy en Weert.
Bronnen, noten en/of referenties: |