Lijn 394 Amsterdam Centraal Station - Zaandam Station
Versie door Frankberg19 (overleg | bijdragen) op 23 mei 2017 om 21:07
Buslijn 394 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Zaanstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, VDL Citea CLE |
Rijdt sinds | 11 december 2011 |
Voorganger(s) | 94 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (kerst, zomer) |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur (kerst, zomer) |
Avond | 2x/uur |
Koopavond | 2-4x/uur (donderdag) |
Zaterdag | 4x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 2x/uur (kerst, zomer) |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 394 rijdt van station Amsterdam Centraal via Amsterdam-Noord en Zaandam-Zuid naar station Zaandam.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station IJzijde | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Amsterdam, Mosplein | ||
Amsterdam, Pinksterbloemstraat | ||
Amsterdam, Slijperweg | ||
Amsterdam, Klaprozenweg | ||
Amsterdam, Stenendokweg | ||
Amsterdam, Keerkringpark | ||
Amsterdam, Barndegat | ||
Zaandam, De Vlinder | ||
Zaandam, Weerpad/Wachterstraat | ||
Zaandam, Dodonaeusstraat | ||
Zaandam, Brigantijnstraat | ||
Zaandam, Barkstraat | ||
Zaandam, Noordwachter | ||
Zaandam, Tjotterlaan | ||
Zaandam, Vermiljoenweg | ||
Zaandam, Het Mennistenerf | ||
Zaandam, Peperstraat | ||
Zaandam, Gedempte Gracht | ||
Zaandam, Station |
Geschiedenis
Op 11 december 2011 werd de oude lijn 94 vernummerd naar 394, zodat de lijn definitief onder de formule R-net rijdt. De route en dienstregeling bleven ongewijzigd gehandhaafd, alleen in de zomer- en kerstvakantie kwamen enkele ritten te vervallen vanwege de geringere bezetting.
Op 14 december 2014 is het beginpunt gewijzigd naar de IJzijde van het Centraal Station van Amsterdam. Tegelijkertijd werd de halte Prins Hendrikkade ook weer vanuit Zaandam bediend.