Lijn 154 Utrecht Centraal Station - Rotterdam Zuidplein (2003 - 2006)
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 25 jul 2017 om 12:47
Voormalige buslijn 154 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied (2003-2006) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Wright Commander |
Periode | 1 januari 2003 t/m 31 december 2006 |
Voorganger(s) | 154 |
Opvolger(s) | 90 |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 154 reed van Utrecht via Vianen, Lexmond de Lekdijk, Alblasserdam en Ridderkerk naar Rotterdam.
Dienstregeling
- Werd tussen Ameide en Utrecht versterkt door lijn 153
- In de ochtendspits werd 1x/uur doorgaand richting Utrecht gereden. Tussen Rotterdam en Alblasserdam en tussen Streefkerk en Utrecht werd dit verdicht tot 2x/uur.
- Maandag t/m vrijdag overdag werd 1x/uur doorgaand richting Utrecht gereden en 1x/uur tussen Rotterdam en Alblasserdam.
- Maandag t/m vrijdag na 12.00 uur reden de verdichtingsritten vanuit Alblasserdam nog verder door naar Nieuw-Lekkerland.
- In de avondspits werd t/m 2004 4x/uur gereden: 1x/uur Rotterdam - Utrecht, 1x/uur Rotterdam - Streefkerk Zuid en 2x/uur Rotterdam - Alblasserdam, vanaf 2005 reden deze drie varianten elk 1x/uur.
- Na 20.00 uur werd vanuit Rotterdam nog maar tot Streefkerk gereden, vanuit Utrecht reed na 21.00 uur nog maar één rit tot Gelkenes. Vanaf 2004 reden de ritten uit Rotterdam door tot Ameide en reed de laatste rit uit Utrecht door naar Rotterdam. Vanaf 2005 reden de laatste ritten uit Rotterdam nog maar tot Nieuw-Lekkerland.
- In de ochtendspits werd 1x/uur doorgaand richting Rotterdam gereden, tussen Nieuw-Lekkerland en Rotterdam werd dit tot 11.00 uur verdicht tot 2x/uur.
- Enkele vroege spitsritten kwamen nog niet uit Utrecht maar begonnen in Ameide, Gelkenes of Lexmond.
- Maandag t/m vrijdag overdag (na 11.00 uur) werd 1x/uur Utrecht - Rotterdam gereden, aangevuld met 1x/uur Alblasserdam - Rotterdam.
- In de avondspits werd 1x/uur Utrecht - Rotterdam, 1x/uur Alblasserdam - Rotterdam en 1x/uur Utrecht - Gelkenes gereden.
- In de vakanties reden de avondspitsritten Rotterdam - Alblasserdam niet.
- Op zaterdag werd 1x/uur Rotterdam - Utrecht v.v. gereden, aangevuld met 1x/uur Rotterdam - Alblasserdam. Deze ritten reden tot 19.30 uur naar Alblasserdam en tot 16.00 uur naar Rotterdam.
- De doorgaande Rotterdam - Utrecht reden in Alblasserdam niet via de Rembrandtlaan/Plantageweg.
Route
Halte | ||
Utrecht, Centraal Station | ||
Utrecht, Westplein | ||
Utrecht, Graadt van Roggenweg | ||
Utrecht, 24 Oktoberplein | ||
Vianen, Busstation Lekbrug | ||
Vianen, Amaliastein | ||
Vianen, Vijverlust | ||
Lexmond, De Zoom | ||
Lexmond, Killesteijnstraat | ||
Lexmond, Burg. Potsstraat | ||
Lexmond, NH Kerk | ||
Lexmond, Lijsterbeslaan | ||
Lexmond, Eendenkooi | ||
Lexmond, Kersbergenveer | ||
Lexmond, Achthoven | ||
Lexmond, 't Lam | ||
Lexmond, Boezemweg | ||
Ameide, Sluis | ||
Ameide, Plieger | ||
Ameide, Café op de Lekdijk | ||
Ameide, J.W. van Puttestraat | ||
Ameide, Het Huys Herlaar | ||
Tienhoven, Burg. Luijendijkplein | ||
Tienhoven, RoMacosty | ||
Tienhoven, Bos | ||
Langerak, Langesteinseweg | ||
Langerak, Hoge Schuur | ||
Langerak, Vink | ||
Langerak, De Waal | ||
Langerak, Blokhut | ||
Langerak, NH Kerk | ||
Langerak, Wilhelminastraat | ||
Nieuwpoort, Dorp | ||
Gelkenes, Schoonhovenseveer | ||
Groot-Ammers, Scheepswerf | ||
Groot-Ammers, De Producent | ||
Groot-Ammers, Liesveld | ||
Groot-Ammers, De Krom | ||
Groot-Ammers, Beatrixstraat | ||
Groot-Ammers, Fortuynplein | ||
Groot-Ammers, Kade | ||
Streefkerk, Opperstok | ||
Streefkerk, Van Donk | ||
Streefkerk, Bergstoepseveer | ||
Streefkerk, Bergstoep 33 | ||
Streefkerk, Bergstoep 45 | ||
Streefkerk, Stam | ||
Streefkerk, Halfweg | ||
Streefkerk, Huize Maria | ||
Streefkerk, Molen | ||
Streefkerk, School | ||
Streefkerk, Dorp | ||
Streefkerk, Dorp Zuid | ||
Streefkerk, Zwanenvliet | ||
Streefkerk, Witte Huis | ||
Streefkerk, Zijdeweg | ||
Streefkerk, Terlouw | ||
Nieuw-Lekkerland, Boveneind | ||
Nieuw-Lekkerland, Stoetgaarde | ||
Nieuw-Lekkerland, Nooit Volmaakt | ||
Nieuw-Lekkerland, Adriaan Heynisstraat | ||
Nieuw-Lekkerland, Jan van Nassauplein | ||
Nieuw-Lekkerland, Gemeentehuis | ||
Nieuw-Lekkerland, Purperreiger | ||
Nieuw-Lekkerland, Rehoboth Kerk | ||
Nieuw-Lekkerland, Sporthal Klipper | ||
Nieuw-Lekkerland, Gondelplantsoen | ||
Nieuw-Lekkerland, Schoordijk | ||
Kinderdijk, Molenkade | ||
Kinderdijk, De Klok | ||
Kinderdijk, IHC Smit | ||
Kinderdijk, Kloos | ||
Alblasserdam, Rijnstraat | ||
Alblasserdam, Scheldeplein | ||
Alblasserdam, Van Hogendorpweg | ||
Alblasserdam, Abraham Kuyperstraat | ||
Alblasserdam, Blokweerweg | ||
Alblasserdam, Makado | ||
Alblasserdam, Van Eesterensingel | ||
Alblasserdam, Nicolaas Beetsstraat | ||
Alblasserdam, Mesdaglaan | ||
Alblasserdam, Rembrandtlaan | ||
Alblasserdam, Roemer Visscherstraat | ||
Alblasserdam, Plantageweg | ||
Alblasserdam, Dam | ||
Alblasserdam, De Helling | ||
Alblasserdam, Rijksweg | ||
Ridderkerk, Oostendam | ||
Ridderkerk, P+R Oudelande | ||
Ridderkerk, Donkerslootweg | ||
Ridderkerk, Sportlaan | ||
Rotterdam, Cannenburchstraat | ||
Rotterdam, Akkeroord | ||
Rotterdam, Keizerswaard | ||
Rotterdam, Klein Nieuwland | ||
Rotterdam, Kreekhuizenlaan | ||
Rotterdam, Station Lombardijen | ||
Rotterdam, Spinozaweg | ||
Rotterdam, Vaanweg | ||
Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Met ingang van 1 januari 2003 werd lijn 154 vrijwel ongewijzigd voortgezet. In de loop der jaren werd enkele keren geschoven met de beginpunten van de vroege spitsritten die niet het gehele traject aflegden.
Vanaf 9 januari 2005 werd de frequentie in de avondspits tussen Rotterdam en Alblasserdam verlaagd naar 3x/uur. Per 1 januari 2007 werd de lijn samengevoegd met lijn 153 tot de nieuwe lijn 90. Vanaf dat moment werd altijd 1x/uur het volledige traject en 1x/uur Rotterdam - Alblasserdam v.v. gereden. De avondspitsritten van Utrecht naar Gelkenes reden voortaan al vanaf 12.00 uur.
Categorieën:
- Voormalige lijn 154
- Voormalige buslijnen
- Concessie DAV-gebied (2003-2006) (voormalige lijnen)
- Plaats Utrecht
- Station Utrecht Centraal
- Utrecht Westplein
- Utrecht Graadt van Roggenweg
- Utrecht 24 Oktoberplein
- Plaats Vianen
- Vianen Busstation Lekbrug
- Plaats Rotterdam
- Rotterdam Keizerswaard
- Station Rotterdam Lombardijen
- Rotterdam Zuidplein