Lijn 136 's-Hertogenbosch Centraal Station - Tilburg Centraal Station
Buslijn 136 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, VDL Citea |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Avond (vakantie) | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 136 rijdt van 's-Hertogenbosch via Vlijmen, Nieuwkuijk, Drunen, Waalwijk, Sprang-Capelle, Kaatsheuvel en Loon op Zand naar Tilburg.
Dienstregeling
- In de spitsuren, doordeweekse avonduren buiten vakantieperioden en op zaterdag overdag rijdt de helft van het aantal ritten alleen tussen 's-Hertogenbosch en Waalwijk.
- Op zaterdag rijden de laatste twee ritten die naar Tilburg rijden, door naar de halte Interpolis ten behoeve van horecapubliek.
Route
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station | ||
's-Hertogenbosch, Christiaan Huygensweg | ||
's-Hertogenbosch, Leeghwaterlaan | ||
's-Hertogenbosch, Onderwijsboulevard | ||
's-Hertogenbosch, Koning Willem I College | ||
's-Hertogenbosch, Jeroen Bosch Ziekenhuis | ||
's-Hertogenbosch, Vlijmenseweg | ||
's-Hertogenbosch, Helftheuvelweg | ||
Vlijmen, Grote Kerk | ||
Vlijmen, Plein | ||
Vlijmen, Wolput | ||
Vlijmen, Tunnelweg | ||
Vlijmen, Nassaulaan | ||
Vlijmen, Burgemeester van Houtplein | ||
Vlijmen, Deken van Baarstraat | ||
Nieuwkuijk, Sint Jorisstraat | ||
Nieuwkuijk, De Steenenborch | ||
Drunen, Bosscheweg | ||
Drunen, Lipsstraat | ||
Drunen, Rubenslaan | ||
Drunen, Admiraalsweg | ||
Drunen, De Werf | ||
Drunen, Beethovenlaan | ||
Drunen, Statenlaan | ||
Drunen, De Missisippi | ||
Waalwijk, Overlaatweg | ||
Waalwijk, Akkerlaan | ||
Waalwijk, Groenewoudlaan | ||
Waalwijk, Leeuwenbekstraat | ||
Waalwijk, Burgemeester Smeelelaan | ||
Waalwijk, Putstraat | ||
Waalwijk, Busstation Vredesplein | ||
Waalwijk, Margrietstraat | ||
Waalwijk, ETZ Waalwijk | ||
Waalwijk, Floris V Laan | ||
Waalwijk, Professor Asserweg | ||
Waalwijk, Tuinstraat | ||
Sprang Capelle, Noorder Allee | ||
Sprang Capelle, Sprang Kruispunt | ||
Sprang Capelle, Torenstraat | ||
Sprang Capelle, Kerkstraat | ||
Sprang Capelle, Achter de Hoven | ||
Sprang Capelle, Van der Duinstraat | ||
Kaatsheuvel, Jan de Rooijstraat | ||
Kaatsheuvel, Berndijksestraat | ||
Kaatsheuvel, Prins Mauritsplein | ||
Kaatsheuvel, Paulus Potterplein | ||
Kaatsheuvel, Europalaan | ||
Kaatsheuvel, Braakakker | ||
Kaatsheuvel, Efteling | ||
Kaatsheuvel, Van Heeswijkstraat | ||
Kaatsheuvel, Horst | ||
Loon op Zand, Busstation | ||
Loon op Zand, Kerkstraat | ||
Loon op Zand, Ecliptica | ||
Tilburg, Midden-Brabantweg | ||
Tilburg, Ringbaan West Rotonde | ||
Tilburg, Ringbaan West | ||
Tilburg, Hart van Brabantlaan | ||
Tilburg, Centraal Station | ||
↓ | Tilburg, Interpolis |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de BBA.
In de dienstregeling 1998/1999 werd in de spitsuren 2x/uur gereden. In de ochtendspits reden twee extra ritten vanaf Waalwijk zowel naar Tilburg als 's-Hertogenbosch. Op alle overige momenten werd slechts 1x/uur gereden.
Op 14 december 2014 werd de oude concessie Midden-Brabant ingelijfd bij de nieuwe concessie Oost-Brabant. Deze was na aanbesteding gewonnen door Arriva. In de spitsuren buiten vakantieperioden werd de frequentie tussen 's-Hertogenbosch en Waalwijk verhoogd naar 4x/uur.
Wijzigingen door werken aan de A261/N261
Loon op Zand
Door de reconstructie van de A261/N261 zijn bij lijn 136 een aantal ingrijpende wijzigingen in de lijnvoering doorgevoerd.
Door de oplevering van de Kasteelhoevenweg in Loon op Zand rijdt de bus sinds 29 november 2014 via deze weg, de Hydra en Ecliptica naar de Kerkstraat. De bus richting Kaatsheuvel blijft via de Hoge Steenweg naar het Busstation van Loon op Zand rijden, in de richting van Tilburg rijdt de bus vanaf de halte Loon op Zand, Noord via de Heideweg en de Bergstraat naar de Kerkstraat. De halte Loon op Zand, de Hoogt is met deze wijziging komen te vervallen. Ook de route in Tilburg via de Stokhasseltlaan en de Finantiën is met de ingebruikname van de Kasteelhoevenweg komen te vervallen.
Sprang-Capelle
In Sprang-Capelle was de halte "Sprang Kruispunt" komen te vervallen in de periode van 11 november 2014 t/m 31 oktober 2015. In deze periode was het niet mogelijk om vanuit Sprang naar Waalwijk via de Noorder Allee te rijden. De halte "Sprang Kruispunt" was gedurende de stremming verplaatst naar de zuidzijde van de kruising Tilburgseweg/Oosteind. Echter kon lijn 136 hier niet stoppen zonder een grote groep reizigers te duperen. Dichtstbijzijnde alternatieve haltes werden dus de Torenstraat en de Kerkstraat.
Gedurende de werkzaamheden reed lijn 136 vanaf de Kerkstraat via het Oosteind, Prof. Keesomweg, Reigerbosweg en Prof. Kamerlingh Onnesweg naar de Prof. Asserweg, alwaar de reguliere route werd hervat.