Lijn 16 Leeuwarden, Busstation - Bilgaard
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 16 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Leeuwarden |
Formule | Frysk Ferfier |
Materieel | Irisbus Citelis CNG |
Rijdt sinds | 6 maart 2016 |
Voorganger(s) | 6, 36 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 16 rijdt van station Leeuwarden een lusroute via de Transvaalwijk, Bilgaard en het Valeriuskwartier
Dienstregeling
Route
Halte | ||
Leeuwarden, Busstation | ||
Leeuwarden, Harmonie | ||
Leeuwarden, Boterhoek | ||
Leeuwarden, Wissesdwinger | ||
Leeuwarden, Noorderbrug | ||
Leeuwarden, Dirk Zeperweg | ||
Leeuwarden, Stenden Hogeschool | ||
Leeuwarden, NHL Hogeschool | ||
Leeuwarden, Luchtenrek | ||
Leeuwarden, De Fennen | ||
Leeuwarden, De Kei | ||
Leeuwarden, Winkelcentrum Bilgaard | ||
Leeuwarden, Ludinga | ||
Leeuwarden, De Hooidollen | ||
Leeuwarden, Gezondheidscentrum Bilgaard | ||
Leeuwarden, Wollegaast | ||
Leeuwarden, De Blauwe Golf | ||
Leeuwarden, Jelsumerstraat | ||
Leeuwarden, Transvaalstraat | ||
Leeuwarden, Harlingersingel | ||
Leeuwarden, Harmonie | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Busstation |
Geschiedenis
De huidige lijn 16 ontstond op 6 maart 2016, toen de lijnen 6 en 16 tegengesteld aan elkaar een ringlijn gingen vormen langs de Transvaalwijk, Bilgaard en het Valeriuskwartier. Lijn 36 werd hierbij opgeheven.