Lijn 7 Arnhem, Rijkerswoerd - Geitenkamp
Trolleylijn 7 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Lijnlogo | 30px |
Materieel | Berkhof Premier AT18, HESS Swisstrolley 3 |
Voorganger(s) | 7, 9 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Spits (vakantie) | 4x/uur |
Dal | 6x/uur |
Dal (vakantie) | 4x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 7 is een trolleybuslijn van de wijk Rijkerswoerd in Arnhem Zuid en rijdt via het centrale station en Arnhem Velperpoort naar de Geitenkamp.
Route
Halte | ||
Arnhem, Rijkerswoerd | ||
Arnhem, Gerbrandysingel | ||
Arnhem, Meester Oudsingel | ||
Arnhem, Dr. Joop den Uylsingel | ||
Arnhem, Otis Reddingplein | ||
Arnhem, Poli Zuid | ||
Arnhem, Mooieweg | ||
Arnhem, Groningensingel | ||
Arnhem, Winkelcentrum Kronenburg | ||
Arnhem, Rijnhal | ||
Arnhem, Gelredome | ||
Arnhem, Transferium | ||
Arnhem, Fonteinkruidstraat | ||
Arnhem, De Praets | ||
Arnhem, Rijnstraat | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Station Velperpoort | ||
Arnhem, Hoflaan | ||
Arnhem, Raapopseweg | ||
Arnhem, De Drie Gasthuizen | ||
Arnhem, Bernhardlaan | ||
Arnhem, Dr. Schaepmanlaan | ||
Arnhem, Middenweg | ||
Arnhem, Marktplein | ||
Arnhem, Zaslaan | ||
Arnhem, Schuttersbergplein | ||
Arnhem, Fokke Noordhoffstraat | ||
Arnhem, Roerdomplaan | ||
Arnhem, Geitenkamp |
Geschiedenis lijn 7
Station - Rijkerswoerd
Onderstaande bussen zijn de voorgangers van de huidige lijn 7 op het traject tussen station Arnhem en de wijk Rijkerswoerd:
- Lijn 7 Arnhem, Rijkerswoerd - Velperplein (29 mei 1989 t/m 30 mei 1992)
- Lijn 8 Arnhem Rijkerswoerd - Rheden Muziektent (31 mei 1992 t/m 22 mei 1993)
- Lijn 7 Arnhem, Rijkerswoerd - Hoogkamp (23 mei 1993 t/m 21 augustus 1999)
- Lijn 8 Arnhem Rijkerswoerd - Dieren Station NS (23 mei 1993 t/m onbekend)
- Lijn 7 Arnhem, Rijkerswoerd - Centraal Station (22 augustus 1999 t/m 5 januari 2002)
- Lijn 7 Arnhem, Rijkerswoerd - Geitenkamp (vanaf 6 januari 2002)
De oorspronkelijke lijnen 7 en 8 reden van maandag tot en met zaterdag elke dertig minuten, ook toen ze naast elkaar gingen rijden. Ergens in 1995 of 1996 kwam lijn 8 te vervallen en werden de ritten van lijn 8 naar Rijkerswoerd in lijn 7 opgenomen. Vanaf deze datum werd in de drukste richting doordeweeks in de spits zelfs achtmaal per uur naar Rijkerswoerd gereden. Per 22 augustus 1999 werd er in de spits altijd achtmaal per uur gereden. Op 6 januari 2002 ging de frequentie overdag omhoog naar zesmaal per uur; in de spits liep de frequentie juist langzaam terug. De oorspronkelijke lijn 7 reed 's avonds en op zondag eenmaal per uur. Per 27 mei 1990 ging de frequentie op deze tijdstippen omhoog naar eens per dertig minuten. Per 14 december 2008 ging de frequentie op zondag omhoog naar eens per kwartier.
Station - Geitenkamp
Onderstaande bussen hebben in het verleden voor de trolleybusverbinding tussen station Arnhem en de Geitenkamp gezorgd:
- Lijn 9 Arnhem, De Laar West - Geitenkamp (6 juni 1984 t/m 5 januari 2002)
- Lijn 7 Arnhem, Rijkerswoerd - Geitenkamp (vanaf 6 januari 2002)
Lijn 9 reed zesmaal per uur overdag; alleen in de ochtendspits werd iets meer gereden en aan het eind van de ochtend werd elk kwartier gereden. Op zaterdag en zondag overdag werd elk kwartier gereden; 's avonds laat elke dertig minuten. Bij de overgang naar lijn 7 werd de spitsfrequentie achtmaal per uur (later weer zesmaal per uur); overdag werd altijd zesmaal per uur gereden en op zondag reed nog maar eens per dertig minuten een bus. Per 14 december 2008 reed op zondag voortaan weer elk kwartier een trolley tussen het station en de Geitenkamp. In het najaar van 2013 werd de halte Arnhem, Sperwerstraat vernoemd tot Arnhem, Roerdomplaan. Met ingang van dienstregeling 2014 werd na middernacht een nieuwe rit vanaf het station naar de Geitenkamp ingelegd.
Trolleybussen op het traject
Sinds 5 september 1999 rijden er trolleybussen tussen station Arnhem en Rijkerswoerd, altijd onder lijnnummer 7. Naar de Geitenkamp rijden al langer trolleybussen: voor het eerst op 2 januari 1950 tussen het Willemsplein en de Geitenkamp onder lijnnummer 4. Op 1 april 1950 werd het traject naar de Geitenkamp op zich genomen door lijn 2 en op 6 juni 1984 ging het traject over naar lijn 9. Sinds 6 januari 2002 wordt het traject uitgevoerd door lijn 7 [1] .
Bronnen, noten en/of referenties: |