Lijn 2 Drachten Postkantoor - Groningen Hoofdstation NS
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 16 okt 2021 om 20:02 (Doorverwijzing naar Lijn 12 Drachten Postkantoor - Groningen Hoofdstation NS verwijderd)
Voormalige buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | ESA |
Regio's | Zuidoost-Friesland, West-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 oktober 1961 t/m 29 september 1962 |
Opvolger(s) | 12 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag |
Dal | 4-5x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 3x/dag |
Zondag | reed niet |
Lijn 2 reed van Drachten via de Folgeren, Opende, Marum, Tolbert, Noordwijk en Hoogkerk naar Groningen.
Dienstregeling
- De eerste rit van de dag begon in Drachten bij het Station van de NTM, hier eindigt de laatste ook weer.
- Op dinsdag waren er drie ritten die vertrokken vanuit Noordwijk. Ook vertrok er op zaterdag een rit die van Groningen naar Noordwijk v.v. reed.
Route
Halte | ||
Drachten, Postkantoor | ||
Drachten Station NTM | ||
Folgeren, Café Vreewijk | ||
Pasver, weg naar Rottevalle | ||
Drachtstercompagnie, weg naar Drachtster Compagnie | ||
Opende Zuid, School | ||
Trimunt, Hoekstra | ||
De Haar, Postdijk | ||
Marum West, ESA Garage | ||
Marum, Kruisweg | ||
Nuis, Kerk | ||
Niebert, Kerk | ||
Tolbert, Café Veeze | ||
Midwolde, Café Veenma | ||
Weg naar Opende Oost | ||
Noordwijk Café van der Velde | ||
Lucaswolde, Leidijk | ||
Boerakker, Kerk | ||
Tolbert, Noorderweg | ||
Pasop, Pasop | ||
Midwolde, Hondehoek | ||
Lettelbert, Kerk | ||
Oostwold, Café Star | ||
Poffert, Café Boer | ||
Hoogkerk, Brug | ||
Groningen, Café De Slingerij | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Hoofdstation |
Geschiedenis
Bij het ingaan van ESA Dienstregeling 1962 werd deze lijn vernummerd in lijn 12.