Lijn Groningen Café De Wal - Heerenveen Station
Voormalige buslijn | |
Vervoerder(s) | ESA |
Regio's | West-Groningen, Zuidoost-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 10 november 1930 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag |
Dal | 1x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 2x/dag |
Zondag | 2x/dag |
Deze lijn reed van Heerenveen via De Knijpe, Langezwaag, Gorredijk, Beetsterzwaag, Olterterp, Ureterp, Frieschepalen, Marum, Nuis, Niebert, Tolbert, Midwolde, Oostwold, De Poffert en Hoogkerk naar Groningen .
Dienstregeling
- Op 10 november 1930 werd er door de ESA voor het eerst deze dienst gereden, er werd voortaan elke dag van de week in beide richtingen twee ritten gereden. Één rit in de ochtend rond 8.00 uur en in de middag rond 16.00 uur (v. Groningen) en 16.50 uur (v. Heerenveen).
- Enkele vervoersverboden zaten er op deze lijn te weten. Vanaf Heerenveen mogen geen passagiers worden uitgelaten in de plaatsen t/m Olterterp. Vanaf Marum (Wilpsterweg) mogen geen passagiers worden opgenomen in de richting Groningen. Vanaf Groningen mogen geen passagiers worden uitgelaten in de plaatsen t/m Marum. Vanaf Olterterp mogen geen passagiers worden opgenomen in de richting Heerenveen.
Route
Halte | ||
Heerenveen, Station NS | ||
De Knijpe, Café Heida | ||
Langezwaag, Café van der Mei | ||
Langezwaag, Zuivelfabriek | ||
Gorredijk, Café van der Zee | ||
Beetsterzwaag, De Klok | ||
Olterterp, Het Witte Huis | ||
Ureterp, Koopmans | ||
Siegerswoude, Tolhuis | ||
Frieschepalen, Café de Boer | ||
De Haar, Postdijk | ||
Marum, Wilpsterweg | ||
Nuis, Café Posthumus | ||
Niebert, Aalders | ||
Tolbert, Brandsma | ||
Midwolda, Veenma | ||
Lettelbert, Brug | ||
Oostwold, Café Star | ||
De Poffert, Café Boer | ||
Hoogkerk, Vos | ||
Groningen. Café De Wal |