Lijn 179 Hoofddorp Station - Amsterdam Station Sloterdijk
Voormalige buslijn 179 | |
Vervoerder(s) | Connexxion, TCR |
Concessie | Amstelland-Meerlanden (2008-2017) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City TÜ, Mercedes-Benz Citaro LE |
Periode | 11 december 2011 t/m 8 december 2012 |
Voorganger(s) | 167 |
Opvolger(s) | 161 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 179 reed van Hoofddorp via Halfweg en Zwanenburg naar Amsterdam.
Op maandag t/m vrijdag overdag werd het hele traject 1x/uur gereden en werd 1x/uur gereden tussen Amsterdam en Zwanenburg. In de avonduren en het weekeinde werd 1x/uur gereden tussen Amsterdam en het Spaarne Ziekenhuis en 1x/uur tussen Amsterdam en Zwanenburg.
Route
Halte | ||
Hoofddorp, Station | ||
Hoofddorp, Nieuweweg | ||
Hoofddorp, Hoofddorp Centrum | ||
Hoofddorp, Marktplein | ||
Hoofddorp, Stationsweg | ||
Hoofddorp, De Meerstede | ||
Hoofddorp, Oranjestraat | ||
Hoofddorp, Wallenbergstraat | ||
Hoofddorp, Litulistraat | ||
Hoofddorp, Wilsonstraat | ||
Hoofddorp, Kaj Munkweg | ||
Hoofddorp, Houtwijkerveld | ||
Hoofddorp, Overbos | ||
Hoofddorp, Spaarne Ziekenhuis | ||
Halfweg, Vinkebrug | ||
↑ | Zwanenburg, Wilgenlaan | |
Zwanenburg, Seevank | ||
Zwanenburg, Kinheim | ||
Zwanenburg, Nauerna | ||
Zwanenburg, Troelstralaan | ||
Zwanenburg, Piersonstraat | ||
Zwanenburg, De Olm | ||
Zwanenburg, Wilgenlaan | ||
Halfweg, Oranje Nassaustraat | ||
Amsterdam, Arlandaweg | ||
Amsterdam, Station Sloterdijk |
Geschiedenis
Op 11 december 2011 werd het traject in Hoofddorp van lijn 179 verlengd naar het station, waarmee een deel van de route van lijn 167 overgenomen werd.
Omdat scholieren voor het Novacollege sinds de nieuwe dienstregeling een slechte aansluiting hadden op het eerste lesuur[1], ging vanaf 26 februari 2012 in de ochtendspits één rit uit Zwanenburg via de Paxlaan rijden in de plaats van het Centrum.
Bij de opening van het nieuwe station Halfweg-Zwanenburg op 9 december 2012 werd het lijnnummer gewijzigd naar 161 en kwam het traject tussen Amsterdam Sloterdijk en Zwanenburg te vervallen. Daarnaast werd ook de bediening in het weekeinde opgeheven.
Bronnen, noten en/of referenties: |