Lijn 73 Minnertsga Mooie Paal - Leeuwarden Station
Versie door Wikibot (overleg | bijdragen) op 7 nov 2012 om 02:12 (Afbeeldingen in routestrip vervangen door Sjabloon:Rimg)
Buslijn 73 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur (vanaf 13.35) |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 73 rijdt van Minnertsga via Sint Jacobiparochie, Westhoek, Sint Annaparochie, Oude Bildtzijl, Oude Leije, Vrouwenparochie, Stiens en Jelsum naar Leeuwarden.
In de dienstregeling 1996/1997 bij de VEONN werd op maandag t/m vrijdag tot 21.30 het hele traject gereden tussen Leeuwarden en Minnertsga. Met ingang van 3 november 1996 werd het traject op zaterdag en zondag alleen nog vraagafhankelijk uitgevoerd tussen Minnertsga en Vrouwenparochie.
Op 24 mei 1998 werd de route buiten de spitsuren beperkt tot het traject Mooie Paal - Stiens. Bij de halte Langebuorren werd aangesloten op de lijnen 54 en 60 van/naar Leeuwarden. De belbusritten op zaterdag en zondag reden inmiddels ook dat traject.
Route
Halte | ||
Minnertsga, Mooie Paal | ||
Sint Jacobiparochie, Zuideinde | ||
Sint Jacobiparochie, Westerweg | ||
Westhoek, Westhoek | ||
Westhoek, Hemrica | ||
Westhoek, Goor | ||
Westhoek, Franekerhoeve | ||
Sint Jacobiparochie, Kadalsterweg | ||
Sint Jacobiparochie, Transformator | ||
Sint Jacobiparochie, Smidshuizen | ||
Sint Jacobiparochie, Koudeweg | ||
Sint Annaparochie, Oude Bildtdijk | ||
Sint Annaparochie, Fonteinplaats | ||
Sint Annaparochie, Stadhoudersweg | ||
Sint Annaparochie, Oosterbaan | ||
Sint Annaparochie, Langhuisterweg | ||
Sint Annaparochie, Stap | ||
Oude Bildtzijl, Attesweg | ||
Oude Bildtzijl, Zittema | ||
Oude Bildtzijl, Zeldenrust | ||
Oude Bildtzijl, De Kolk | ||
Oude Bildtzijl, Hoek Van Egmondstraat | ||
Oude Leije, De Krim | ||
Oude Leije, Brug | ||
Oude Leije, Leijester Hegedyk | ||
Vrouwenparochie, De Molen | ||
Vrouwenparochie, Vrouwbuurtstermolen | ||
Stiens, Hegedyk | ||
Stiens, Kruispunt Provincialeweg | ||
Stiens, Nije Poarte | ||
Stiens, Langebuorren | ||
Stiens, Uniawei | ||
Stiens, Wythusterwei | ||
Stiens, Menno van Coehoarnwei | ||
Cornjum, Weg naar Cornjum | ||
Jelsum, Jelsum | ||
Jelsum, Vijverzathe | ||
Leeuwarden, Vliegveld | ||
Leeuwarden, De Bontekoe | ||
Leeuwarden, Sint Bonifatiuspark | ||
Leeuwarden, Hoek Spanjaardslaan | ||
Leeuwarden, Harlingersingel | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Busstation / NS |