Lijn 9 Nijmegen, Brabantse Poort - Centraal Station
Voormalige buslijn 9 | |
Vervoerder(s) | CVD, Novio |
Concessie | KAN zuid |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 6 september 1992 t/m 4 januari 2003 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 3x/uur |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 3x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 3x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 9 is een voormalige buslijn in Nijmegen die vanaf de Brabantse Poort via Lindenholt Oost, het centrale station en Hatert terug naar de Brabantse Poort reed.
Lijn 9 reed voor het eerst in dienstregeling 1992/1993. Lijn 9 verving onder meer lijn 3 over de Energieweg en lijn 7 in Lindenholt-Oost. De lijn reed toen ook via Aldenhof. Lijn 9 reed in een kwartierdienst op maandag t/m zaterdag overdag en een halfuursdienst in de avond en op zondag. Op koopavonden reed de kwartierdienst langer door.
Op 29 mei 1994 verviel de route door Aldenhof en wijzigde de route door Meijhorst en Tolhuis. Lijn 9 reed niet langer via Aldenhof en Tolhuis maar reed vanaf de Van Boetbergweg rechtstreeks naar Meijhorst en reed via de 60e straat naar het Steve Bikoplein. Lijn 9 kende inmiddels ook een vakantiedienst en reed dan in een twintigminutendienst.
Voor Aldenhof kwam geen alternatief, lijn 2 en 9 bleven aan de rand stoppen. Later kwam lijn 20, een servicelijn tussen de Brabantse Poort en Aldenhof. Deze reed al in de dienstregeling 1997/1998.
Later wijzigde de route in Meijhorst weer, verviel de 60e straat en reed lijn 9 weer via de route van lijn 2 naar de Brabantse Poort. Dit was reeds in 1997 weer het geval.
Op onbekende datum ging lijn 9 nog slechts in één richting rijden, vanaf de Brabantse Poort richting de Malvert. De tegenovergestelde route werd voortaan door lijn 6 gereden. De route tussen CS, Hatert en Dukenburg werd gelijk getrokken aan die van lijn 6. De bediening van Tolhuis, Meijhorst en de rand van Aldenhof en de route via de Heyendaalseweg vervielen hierdoor. Dit was reeds op 6 januari 2002 het geval maar is misschien halverwege 2001 al ingegaan.
Deze lijn werd opgeheven op 5 januari 2003. De bediening werd overgenomen door de nieuwe lijnen 6 en 7. Lijn 6 werd hiertoe ingekort tot het traject Plein 1944 - CS - Hatert - Malvert - Brabantse Poort en ging in beide richtingen rijden. Lijn 7 ging het traject CS - Lindenholt - Brabantse Poort bedienen. Op dit traject verviel in de avond en op zondag de bediening.
Voormalige route op 6 januari 2002
Halte | ||
↓ | Nijmegen, Brabantse Poort | |
Nijmegen, Zwanenveld 11e straat | ||
Nijmegen, Zwanenveld 12e straat | ||
Nijmegen, Lankforst 16e straat | ||
Nijmegen, Lankforst 14e straat | ||
Nijmegen, De Orangerie | ||
Nijmegen, Malvert 13e straat | ||
Nijmegen, Van Boetbergweg | ||
Nijmegen, Couwenbergstraat | ||
Nijmegen, Thorbeckestraat | ||
Nijmegen, Kandinsky College | ||
Nijmegen, Grootstal | ||
Nijmegen, Edisonstraat | ||
Nijmegen, Archimedesstraat | ||
Nijmegen, Heiweg | ||
Nijmegen, Oude Molenenweg | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Tandheelkundige Kliniek | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis | ||
Nijmegen, Sint Annamolen | ||
Nijmegen, Groenestraat | ||
Nijmegen, Spoorkuil | ||
↓ | Nijmegen, Centraal Station | |
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
↓ | Nijmegen, Plein 1944 | |
Nijmegen, Parkweg | ||
Nijmegen, Weurtseweg | ||
Nijmegen, Kanaalstraat | ||
Nijmegen, Waterstraat/Biezenstraat | ||
Nijmegen, Waterstraat/Marialaan | ||
Nijmegen, Novio | ||
Nijmegen, Energieweg/Rotonde | ||
Nijmegen, Energieweg/Wolfskuilseweg | ||
Nijmegen, Energieweg/Viaduct | ||
Nijmegen, Wellenkamp/Hoefkamp | ||
Nijmegen, Gildenkamp/Kluiskamp | ||
Nijmegen, Voorstenkamp/Gildenkamp | ||
Nijmegen, Spijkerhofweg | ||
↓ | Nijmegen, Brabantse Poort |
Voormalige route per 22 augustus 1999
Halte | ||
Nijmegen, Brabantse Poort | ||
Nijmegen, Spijkerhofweg | ||
Nijmegen, Voorstenkamp/Gildekamp | ||
Nijmegen, Gildekamp/Kluyskamp | ||
Nijmegen, Wellenkamp/Hoefkamp | ||
Nijmegen, Energieweg/Viaduct | ||
Nijmegen, Energieweg/Wolfkuilseweg | ||
Nijmegen, Energieweg/Rotonde | ||
Nijmegen, NOVIO | ||
Nijmegen, Waterstraat/Marialaan | ||
Nijmegen, Waterstraat/Biezenstraat | ||
Nijmegen, Kanaalstraat | ||
Nijmegen, Weurtseweg | ||
Nijmegen, Kronenburgersingel | ||
Nijmegen, Hezelpoort | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Hertogplein | ||
Nijmegen, Van den Brugghenstraat | ||
Nijmegen, Bijleveldsingel | ||
Nijmegen, Coehoornstraat | ||
Nijmegen, Pr. Bernhardstraat | ||
Nijmegen, Archipelstraat | ||
Nijmegen, Professorenwijk | ||
Nijmegen, Bowlingcentrum | ||
Nijmegen, Kapittelweg | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis | ||
Nijmegen, Tandheelkundige Kliniek | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Slotemaker de Bruineweg | ||
Nijmegen, Mollenhutseweg | ||
Nijmegen, Krekelstraat | ||
Nijmegen, Kam. Onnesstraat | ||
Nijmegen, Weg door Jonkerbos | ||
Nijmegen, Grootstalselaan | ||
Nijmegen, Hatert Centrum | ||
Nijmegen, Van Boetbergweg | ||
Nijmegen, De Doekenborg | ||
Nijmegen, Van Apelterenweg/Malvert | ||
Nijmegen, Van Apelterenweg/Aldenhof | ||
Nijmegen, Meijhorst Sporthal | ||
Nijmegen, Meijhorst 13e straat | ||
Nijmegen, Tolhuis 11e straat | ||
Nijmegen, Tolhuis 10e straat | ||
Nijmegen, Brabantse Poort |
Route
Voormalige route tussen Meijhorst en station Dukenburg vanaf 29 mei 1994
Halte | ||
Nijmegen, Van Boetbergweg | ||
Nijmegen, Van Apelterenweg | ||
Nijmegen, Meijhorst-sporthal | ||
Nijmegen, Meijhorst 13e straat | ||
Nijmegen, Meijhorst 60e straat | ||
Nijmegen, Steve Bikoplein | ||
Nijmegen, Station Dukenburg |
Route
Voormalige route tussen de Van Boetbergweg en station Dukenburg van 6 september 1992 t/m 28 mei 1994
Halte | ||
Nijmegen, Van Boetbergweg | ||
Nijmegen, De Doekenborg | ||
Nijmegen, Aldenhof 12e str. | ||
Nijmegen, Aldenhof 13e str. | ||
Nijmegen, Meijhorst-sporthal | ||
Nijmegen, Meijhorst 13e straat | ||
Nijmegen, Tolhuis 11e straat | ||
Nijmegen, Tolhuis 10e straat | ||
Nijmegen, Station Dukenburg |